Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnie

Kliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Pogoń Wleń - 3 Punkty w meczu na szczycie
Piłka NożnaXIII kolejka odbyła się nietypowo, bo w środku tygodnia, czyli w środę 11 listopada o godzinie 14. Pogoń Wleń podejmowała na własnych stadionie drużynę Hotturu z Borowic. Przyjezdni są rewelacją jesieni i zajmują wysoką drugą lokatę tracąc jedynie punkt do lidera z Jeleniej Góry. Piłkarze z Wlenia, aby przybliżyć się do upragnionego awansu nie mogli tego spotkania przegrać.

Pierwsze minut spotkania przebiegały pod dyktando Pogoni. Już pierwsza akcja mogła przynieść bramkę dla gospodarzy, ale defensywa przyjezdnych była skupiona od pierwszych minut meczu i do tego nie dopuściła. Widać było, że Borowice zaryglowały się na własnej połowie i liczyły na grę z kontry. Atak za atakiem podopiecznych trenera Jóźwickiego sprawiał wiele kłopotów bramkarzowi Hotturu, ale jego szybkość i refleks nie pozwoliły na wpadnięcie piłki do siatki.

Po 15 minutach tempo gry nieco opadło i w zasadzie piłka była rozgrywana w środku boiska. Goście zaczęli atakować coraz śmielej, ale nasi defensorzy łapali ich na „spalone”. Naprzemienne ataki najczęściej przerywane były w okolicy linii 16 metra. Brak pomysłu na grę obu drużyn sprawił, że mecz zrobił się monotonny. W ok. 25 minucie Dziatłowicz mógł zmienić wynik meczu, ale tak się nie stało. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska do piłki doszedł właśnie Dziatłowicz, ale bramkarz ofiarnie wyszedł z bramki i wybronił nieczysty strzał naszego napastnika. Borowice umiejętnie się broniły, przy czym wyprowadzili ładną kontrę w 30 minucie meczu. Piłka została posłana pomiędzy naszych obrońców doszedł do niej napastnik gości, ale niestety nie udało mu się pokonać dobrze dysponowanego Piotra Zdanowicza. Widać było, że z Pogoni uszło powietrze, bo oddali trochę więcej pola gry dla Hotturu. Niektóre zabójcze kontry przyjezdnych mogły zakończyć się golem, ale w pogotowiu na zmianę stał goalkeeper wraz z obrońcami. Końcowe minuty pierwszej połowy przebiegały nerwowo. Wkradły się niepotrzebne faule, ale sędzia zapanował nad całą sytuacją. Wynik do przerwy nie uległ zmianie było 0:0.

Druga połowa meczu zapowiadała się emocjonująco. Po pierwszych 10 minutach żadna z ekip nie potrafiła poprowadzić gry. Piłka cały czas była rozgrywana w środku pola. Jedynie zostały oddane strzały zza linii 16 metrów, ale były niestety niecelne, aby zagrozić bramce rywala. Hottur był doskonale przygotowany do meczu, bowiem nie odstawiał rywala na krok. To nie była ta drużyna sprzed roku, która traciła minimum 5 bramek w meczu. Spotkanie stało na wysokim jak na B klasę poziomie. Borowice zaczęły zmieniać zawodników, co miało przenieść się na lepszą grę. Tak też się stało. Kilka minut po wprowadzeniu „świeżej krwi” przyjezdni mogli objąć prowadzenie, ale na nasze szczęście nie potrafili wykorzystać niektórych błędów naszych obrońców i piłka mijała światło bramki. W 70 minucie został podyktowany rzut wolny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Tomczak. Uderzył bardzo mocno. Piłka zmierzała na w samo okienko, ale mimo dużej rotacji, jakiej dodał zawodnik bramkarz Borowic bez trudu obronił te uderzenie.

W 75 minucie po raz 4 zmiany dokonał trener Hotturu. Goście uskrzydleni zmianą chcieli koniecznie zdobyć gola. Tak też się stało. 80 minuta meczu dośrodkowanie z prawej strony boiska. Nasi obrońcy źle się ustawili i napastnik przyjezdnych wyszedł na czystą pozycję i pewnie umieścił piłkę pod poprzeczką. Niestety przegrywaliśmy 0:1. Radość piłkarza, który strzelił gola długa nie trwała, bo 2 minuty później Dziatłowicz otrzymuję piłkę z głębi pola wychodzi na czystą pozycję i przenosi futbolówkę nad bramkarzem. GOOOL!!! Jest 1:1. Mecz nabrał wielkiego tempa. Obie drużyny chciały zdobyć zwycięską bramkę. Hottur atakował niesamowicie a nasi zawodnicy po prostu stanęli.

Chyba opadli już z sił. Piotr Zdanowicz na bramce dwoił się i troił, aby nie wpuścić gola. Ta sztuka udawała mu się w 100%. Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu gry. Piłkarze Pogoni zdobyli się ostatkami sił na wyprowadzenie kontry. Piłkę z lewej strony boiska otrzymał Tomasz Zdanowicz, wpadł w pole karne zdołał dośrodkować z lewej nogi a tam nadbiegający Nowak uderzył futbolówkę tak, że ta odbija się od słupka i od pleców bramkarza z Borowic i wpada do siatki. Jest GOOOL!!! Wygrywaliśmy 2:1!!!

Kibice oszaleli z radości. Dokładnie po wznowieniu gry przez gości sędzia zakończył mecz. Rzutem na taśmę 3 punkty zostają we Wleniu. Nikt nie spodziewał się takiego zakończenia.

Pragnę dodać, że przez cały mecz zawodników dopingowali kibice, którzy zbudowali trybunę za bramką. Był to głośny doping poprzez śpiewane piosenki i nie tylko. Śmiało mogę uznać, że jest to 12 zawodnik naszego klubu. Mam nadzieję, że będą z drużyną na dobre i na złe. DZIĘKUJĘ w imieniu trenera i zawodników.

GLKS Pogoń Wleń- Hottur Borowice 2:1 (0:0)
Bramki: Dziatłowicz, Nowak
Klasyfikacja strzelców po 12 kolejkach.
Skład Pogoni: Piotr Zdanowicz – Rykaczewski, Piotr Kodzis, Marceluk, Kunik – Marczyszyn, Tomasz Zdanowicz, Tomczak, Świętochowski – Nowak, Dziatłowicz

relacja: Tomasz Suski