Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnie

Kliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Czarni z kompletem, Pogoń z zerem.
Piłka Nożna
W minioną niedzielę zespoły piłkarskie z naszej gminy po raz szósty wybiegły na boiska. Pogoń Wleń podejmowała u siebie Sokół Sokołowiec, natomiast Czarni, również na własnym boisku, gościli Sieniawkę.

20 września o godzinie 15:00 na stadionie we Wleniu odbył się mecz między Pogonią a Sokołowcem. Po raz kolejny na spotkaniu nie zjawił się sędzia. Także arbitrem głównym został trener gospodarzy.
Już w pierwszej minucie meczu inicjatywę przejęli zawodnicy z Wlenia. Pierwsza składna akcja mogła już przynieść bramkę, ale niestety tak się nie stało. Defensorzy z Sokołowca wybili piłkę. Upływały kolejne minuty spotkania i goście zaczęli śmielej atakować. Gra toczyła się głównie w środku boiska. Po upływie 20 minut klęska Pogoni. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłka została wybita przez naszego obrońcę nie w przód, lecz do góry. Futbolówka wylądowała na 5 metrze naszego pola karnego tam znalazł się niepilnowany napastnik z Sokołowca i wbił piłkę do bramki. 0:1 dla przyjezdnych. To w pewnym sensie ucięło skrzydła naszym piłkarzom. Ale nasi starali się jednak odrobić straty. Widać było, że w tym dniu skuteczność naszych zawodników była na bardzo nędznym poziomie. Jedynie, na co ich było stać to strzały z daleka i to z bardzo dużej odległości. Zero pomysłu na grę. W pierwszej połowie Pogoń przyjęła taktykę gości i wybijała piłkę jak najdalej od swojego pola karnego, co w ogóle nie przynosiło żadnego efektu. W ok. 35 minucie katastrofalny błąd naszych obrońców. Piłka dosłownie przeleciała nad ich głowami, do której to doszedł napastnik z Sokołowca i w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnie wykorzystał szansę. Było już 0:2. Nasi piłkarze byli po prostu bezradni. Do przerwy było jeszcze kilka sytuacji, z których mógł paść gol, ale ostatecznie wynik po 45 minutach pokazywał 0:2. Druga odsłona meczu była nieco żywsza od pierwszej. Gospodarze starali się jak najszybciej odrobić straty. Można wręcz napisać ze rzucili się na przeciwnika. Goście jednak umiejętnie zaczęli się bronić. Cofnęli się na swoją połowę i odpierali ataki przeciwnika. W 55 minucie po bardzo efektownie wykonanym rzucie wolnym mogła paść bramka dla Pogoni, ale tak się nie stało. Gospodarze bili głową w mur. Bardzo dobrze dysponowana w tym dniu defensywa Sokoła przerywała liczne ataki Pogoni a przy tym wyprowadzała jeszcze groźniejsze kontry. W 70 minucie doszło do zmiany naszego kontuzjowanego środkowego obrońcy. Na jego miejsce wszedł Churas. Iskierkę nadziei na wywalczenie chociażby punktu w tym spotkaniu dla Wlenia przywrócił Suski, który to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Daszkiewicza umieścił piłkę w siatce. Do końca spotkania obie strony miały szansę na zmienienie wyniku, ale ostatecznie Pogoń przegrywa 1:2. Miejmy nadzieję, że jest to tylko wypadek przy pracy naszych zawodników i w kolejnych meczach pokażą to, do czego nas do tej pory przyzwyczaili. Do dobrej i poukładanej piłki oraz efektownych zwycięstw.

relacja: Suski

Pogoń Wleń - Sokół Sokołowiec 1:2 (0:2)
Bramki: Suski
Klasyfikacja strzelców po 6 kolejkach.
Skład Pogoni: P.Zdanowicz- Paweł Kodzis, Rykaczewski, Piotr Kodzis, Daszkiewicz- Kożuchowski, Tomczak, Suski, Świętochowski- Nowak, T.Zdanowicz

B klasa, Grupa II:
Bobry Wojanów – KS Maciejowa 1-1 (1-0)
Pub Gol II Jelenia Góra – Endico Gol Jelenia Góra 1-5 (0-2)
UKS 06 Sosnówka – Lechia Piechowice 2-5 (1-4)
Hottur Borowice – GLKS Czernica 5-2 (2-0)
Street Squad Jelenia Góra – KKS Jelenia Góra 2-2 (1-0)
Potok Karpniki – LZS Kostrzyca 3-3 (0-2)

14. UKS 06 Sosnówka 6 0 4-32

Do Strzyżowca przyjechała drużyna zajmująca niechlubną, ostatnią pozycję w tabeli. Kibice oraz zawodnicy nie wyobrażali sobie innego wyniku, ak pewna wygrana. Tak też się stało. Czarni od początku przejęli inicjatywę, przewagę potrafili udokumentować dwoma trafieniami. Najpierw, najlepiej w polu karnym odnalazł się Michalczewski, wykorzystał zamieszanie i trafił do siatki z bliskiej odległości. Druga bramka to również zasługa Michalczewskiego. Wiśniewski posłał prostopadłą piłkę do której dopadł, wcześniej wspomniany Michalczewski, minął bramkarza i strzelił na bramkę. Formalności dopełnił Żmija, wbijając piłkę do pustej bramki. W pierwszej połowie swoją szanse mieli goście, jednak napastnik Sieniawki pomylił się strzelając z kilku metrów. Do przerwy 2:0 dla gospodarzy.
Druga połowa to pokaz zaufania do własnych umiejętności zawodników ze Strzyżowca. Zespół Sudet nie potrafił stworzyć żadnej sytuacji bramkowej i wręcz zamknięty na swojej połowie, bronił się. Bramki dla gospodarzy wydawały się kwestią czasu. W 60 minucie w polu karnym faulowany był, rozgrywający dobre spotkanie, Michalczewski. Jedenastkę na gola zamienił Wąsik, trafiając po raz czwarty w tym sezonie, i było już 3:0. Na czwartą bramkę kibice musieli czekać 15 minut. Wprowadzony chwilę wcześniej Łukasik wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem gości. Przy wyniku 4:0 Czarni grali już bardziej rozluźnieni. Gdyby zimną krew w sytuacjach podbramkowych zachował Wiśniewski, wynikł mógłby być dużo większy. Jednak należy cieszyć się z trzech punktów i tego, że Czarni wreszcie wskoczyli na właściwy tor.

LSZ Czarni Strzyżowiec - Sudety Sieniawka 4:0 (2:0)
bramki: Michalczewski, Wąsik, Żmija, Łukasik
skład Czarnych: Stech - Wąsik, Rak, Kostrzewa, Perebeynos - Frankiewicz (84' D. Balakowski), Wiśniewski, Rzeźnik, D. Romaniak - Żmija (71' Łukasik), Michalczewski