Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnie

Kliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Komplet punktów zostaje w Gminie.
Piłka NożnaNa sześć punktów zagrały Gminne zespoły piłkarskie. Oba mecze odbyły się na wyjazdach. Pogoń pokonała Czernicę 5:1 (2:0), natomiast Czarni wygrali ze Świeciem 3:2 (2:1).

Świecie w tym sezonie, wzmocnione zawodnikami z Leśnej, prezentuje dobry futbol. Dla Czarnych, każdy inny rezultat niż wygrana, mógłby oznaczać znaczne oddalenie się od czołówki. Od pierwszych minut gra była wyrównana, akcje przenosiły się z jednej pod drugą bramkę. Pierwsi do głosu doszli goście,
szybką kontrę prawą strona wyprowadził Romaniak, jednak jego dośrodkowanie uprzedził obrońca. Chwile później Michalczewski zagrał prostopadłą piłkę do Rzeźnika, były zawodnik Pogoni Wleń wbiegł w pole karne i podał do niepilnowanego Słobodziana, którego strzał co prawda obronił bramkarz gospodarzy, jednak przy dobitce obrońca zatrzymał piłkę ręką. Na linii jedenastu metrów futbolówkę ustawił Wąsik i pewnie umieścił ją w siatce. Gospodarze stosunkowo szybko odpowiedzieli na trafienie Czarnych. Po prytnie wykonanym rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym, wynik brzmiał 1:1 . Zawodnicy Strzyżowca, nie mogli otrząsnąć się po utracie gola, co zaowocowało wzmożonymi atakami LKSu. Ataki przyniosły skutek w 35 minucie spotkania, napastnik Świecia został powalony w polu karnym przez Dariusza Romaniaka, sędzia bez wahania wskazał na wapno, jednak świetnie dysponowany tego dnia Grzejka obronił jedenastkę. Czarni zmobilizowani znakomitą postawą swojego bramkarza na 10 minut przed końcem ruszyli do ataku. Jeszcze przed przerwą udało im się objąć prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Rzeźnik a Słobodzian głową skierował piłkę do bramki. 2:1 do przerwy.
      Po zmianie stron to drużyna Świecia przeważała, poskutkowało to zdobyciem wyrównującej bramki po strzale z dystansu. Dopiero w 70 minucie Czarni doszli do głosu, w polu karnym faulowany był Michalczewski, do karnego podszedł ponownie Wąsik i ponownie się nie mylił. Po objęciu prowadzenia na 20 minut przed końcem, Czarni zamurowali dostęp do własnej bramki, sztuka ta udawała się do 85 minuty, kiedy to w polu karnym w wyjątkowo pechowy sposób, ręką zagrał Dariusz Romaniak. Sędzia bez cienia wątpliwości wskazał, po raz czwarty w tym spotkaniu, na jedenastkę. Jednak tego dnia swój dzień miał bramkarz Czarnych, obronił drugiego karnego w tym spotkaniu i zdobył trzy punkty dla swojego zespołu.

LKS Świecie - LZS Czarni Strzyżowiec 2:3 (1:2)
bramki: Panek, Szymkowiak - Wąsik 2, Słobodzian
Klasyfikacja strzelców po 5 kolejkach.
skład Czarnych: Grzejka - Wąsik, Wiśniewski, Kostrzewa,
Perebeynos - Frankiewicz, Słobodzian, Rzeźnik, D. Romaniak (Balakowski 82') - M. Romaniak (Żmija 75'), Michalczewski

realacja: Tobiasz

Na pewno wszyscy pamiętają srogą porażkę Pogoni z tamtego sezonu, w której to Czernica zgarnęła 3 punkty i strzeliła przyjezdnym aż 4 gole tracącym przy tym tylko dwie bramki. Na naszych piłkarzach ciążyła jednak wielka odpowiedzialność, aby historia się nie powtórzyła.

Pierwsze minuty meczu przebiegały chaotycznie. Gospodarze przejęli lekką inicjatywę nad naszymi zawodnikami. To oni jako pierwsi mogli zdobyć bramkę, lecz napastnik z Czernicy przestrzelił w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem. Kilka minut po tej sytuacji po raz kolejny gospodarze mogli zmienić rezultat, ale nasz goalkeeper P.Zdanowicz wyszedł z pojedynku zwycięsko i wybił piłkę na rzut rożny. Wreszcie do głosu doszli przyjezdni. Zaczęli śmielej rozgrywać piłkę. Ich składne akcje sprawiały wiele kłopotu defensywie z Czernicy. W 20 minucie Pogoń mogła zmienić wynik na swoją korzyść, ale strzał Suskiego pewnie broni bramkarz. W kolejnym etapie gry Wleń pokazał kawałek dobrego futbolu. Piłka wędrowała od jednego do drugiego jak po sznurku. Dopiero w ok. 30 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska goalkeeper z Czernicy wychodzi z bramki, przy czym chwyta piłkę pada z nią na ziemię, ale ta mu wylatuje dochodzi do niej Nowak i zmienia rezultat na 1:0 dla Pogoni. Gospodarze ewidentnie opadli z sił. Wlenianie nie spuszczali z tempa i grali swoje. Składne akcje wychodziły im w tym dniu jak nigdy dotąd. Na prawej obronie szalał, Daszkiewicz który słał dalekie piłki za linię obrony. Pod koniec pierwszej połowy GLKS bronił się ewidentnie i wybijał piłki gdzie tylko mógł. Jedno takie wybicie skończyło się przepięknym trafieniem Tomczaka, który to z ok. 45 metrów wystrzelił piłkę z lewej nogi a ta przeszybowała pół boiska i zakończyła swój lot w bramce przeciwnika. Po chwili sędzia zakończył pierwszą połowę meczu. Wynik 2:0 dla Pogoni. W przerwie meczu zawodnicy dostali kilka cennych uwag od trenera, które miały wpłynąć na dalsze losy spotkania. Tak też się stało i już od pierwszych minut Pogoń Wleń wzięła się ostro do roboty. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Po prostopadłym podaniu Tomczaka do piłki dochodzi Nowak i plasowanym strzałem po ziemi umieszcza piłkę w siatce. 3:0 dla Wlenia. Widać było, że tego meczu przyjezdni nie mogą przegrać. Czuli na sobie presję przegranej z poprzedniego sezonu i chcieli dowieść, że to był jedynie przypadek. Gospodarze nie mieli praktycznie nic do powiedzenia bronili się jak tylko mogli. Wybijali piłkę jak najdalej od swojego pola karnego. Druga połowa to ewidentnie jednostronna gra naszych zawodników. Miażdżąca wręcz przewaga Pogoni było doskonale widoczna. Zatem kolejne bramki wisiały w powietrzu. Długo nie trzeba było czekać na owoc pracy naszych zawodników. Po ładnej akcji Tomczak-Suski ten drugi mógł zmienić rezultat meczu, ale ostatecznie piłka trafia w słupek. Chwilę potem po krótkiej wymianie podań w środku pola do piłki dochodzi, Nowak, który zostaje sfaulowany w polu karnym. Sędzia nie zastanawiając się odgwizduję rzut karny. Piłkę na 11 metrze ustawia Tomczak, który pewnie strzela kolejnego gola dla przyjezdnych. Nasi kibice po tym golu oszaleli z radości. Przez chwilę można nawet było ujrzeć pokaz pirotechniczny. Zawodników ucieszył fakt ze mamy wspaniałych kibiców, którzy nas wspierają podczas meczy. Zatem wynik 4:0. W ok. 75 minucie meczu fatalny błąd jednego z naszych pomocników, który zagrał piłkę do obrońcy, ale niestety to było niecelne podanie. Piłkę przejął napastnik Czernicy przebiegł kilka metrów, gdy już był sam na sam z naszych bramkarzem zagrał piłkę do partnera, a ten oczywiście zakończył akcję bramką. Nasi zawodnicy byli lekko rozgoryczeni tym, co się stało, ale przewaga była znaczna i ostatecznie zdołali wbić jeszcze jednego gola, którego autorem był Nowak. Jest to kolejny hattrick naszego napastnika. Jest on w doskonałej formie strzeleckiej, co potwierdza w każdym meczu.

Chciałbym podziękować w imieniu trenera i zawodników kibicom, którzy zjawili się na meczu i wspaniale dopingowali naszą drużynę. Zapraszamy na kolejne mecze.

GLKS Czernica - GLKS Pogoń Wleń 1-5 (0-2)
bramki: Nowak x3, Tomczak x2
skład Pogoni: P.Zdanowicz - Paweł Kodzis (Jaśkiewicz 80'), Piotr Kodzis, Rykaczewski, Daszkiewczicz - Świętochowski, Suski, Tomczak, Kożuchowski - T.Zdanowicz, Nowak