wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
NOWY WÓZ BOJOWY DLA OSP PILCHOWICE JUŻ W GMINIE
OSPStrażacy i mieszkańcy powitali nowy wóz bojowy

Kilka minut przed godziną 20. we wtorek 17 października 2017 roku pod remizę OSP we Wleniu zajechał nowy wóz bojowy, który będzie służył w OSP KSRG Pilchowice. Tym samym strażacy z gminy Wleń mają do dyspozycji dwa nowe samochody, które z pewnością jeszcze bardziej poprawią szybkość i skuteczność działań strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Wleń, a tym samym i bezpieczeństwo nas mieszkańców.


Większość okolicznych gmin może pozazdrościć wleńskim strażakom nowoczesnego sprzętu. Zakupiony w 2015 roku samochód MAN, który trafił do OSP KSRG Wleń to pojazd do działań głównie w terenie zabudowanym. Nowo zakupiony samochód marki IVECO, który trafił do OSP KSRG Pilchowice, to pojazd przystosowany to pracy w terenie.

Strażacy z Pilchowic nie kryją radości. Nowy wóz to nowe możliwości, to większa sprawność i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, ale to także zachęta dla młodych ludzi, żeby wstępować w szeregi Ochotniczych Straży Pożarnych.

Jak już pisaliśmy nowy pojazd posiada m.in.: stały napęd obu osi 4x4, skrzynię redukcyjną, możliwość blokady mechanizmów różnicowych min. osi tylnej, oraz między osiowego, ogumienie z bieżnikiem terenowym dostosowanym do rożnych warunków atmosferycznych na wszystkich osiach. Silnik spełniający normy czystości spalin EURO 6. Podwozie wyposażone w mechaniczną skrzynie biegów z maksymalnym układem biegów 6+1 (wsteczny). Kabinę czterodrzwiową, jednomodułową, o układzie miejsc 1 + 1 + 4
 
Pojazd ponadto wyposażony w drabinę typu DNW 3080/3, bosak typu średniego oraz 4 sztuki tłumic. W jego tylnej części dachu zamontowane jest działko wodno-pianowe z wytwornicą piany min. 1600 dm³/min, Działko posiada blokady położenia w pionie i poziomie. Zbiornik wody o pojemność ponad 3500 l. Autopompę dwuzakresowa. Dodatkowo wóz wyposażony jest w wyciągarkę o napędzie elektrycznym i siłę uciągu  ponad 9 t.
Samochód wyposażony jest także w instalację zraszaczową.

Koszt zakupu nowoczesnego samochodu to wydatek 749.931 zł. Z czego radni Rady Miejskiej z budżetu Gminy Wleń przeznaczyli kwotę 300.000 złotych. Pozostała część to środki zewnętrzne.DOTYCHCZAS UŻYWANY WÓZ BOJOWY OPUSZCZA REMIZĘ. JEGO MIEJSCE ZAJMIE POJAZD NAJNOWSZEJ GENERACJI.

ANDRZEJ JAŚKIEWICZ - WLENINFO.PL
MAREK DRAL - LWOWECKI.INFO

Komentarze
SP dnia październik 18 2017 16:55:08
KOMENTARZE KTÓRYCH AUTOR PRÓBUJE FAŁSZOWAĆ NUMER IP BĘDĄ TRAKTOWANE JAKO SPAM

ADMINISTRATOR
Sprostowanie dnia październik 20 2017 08:24:06
Pojazd wlenskiej straży to pojazd "uterenowiony" z napędem na 4 osie również. W/w Man jest uniwersalny przystosowany do jazdy po drogach i terenie również, więc nie jest on pojazdem głównie do terenu zbudowanego.....
do sprostowanego dnia październik 20 2017 09:28:24
Wjedziesz pojazdem typu Wleński MAN w teren. Uterenowiony by jezdzic po drogach utwardzonych. Waga samej wody to 4200 tony, masa pojazdu,sprzęt, strażacy itd. Więc powodzenia w terenie. A Pilchowicki opony pojedyncze, krótsza zabudowa ,4X4 i jest terenowy. Nie zawsze co ktoś napisze sprawdza się w realnym świecie. Trochę trzeba doświadczyć by móc komentować. A nazywanie wóz bojowy, to nic innego od tego,że mówi się ,że strażacy poszli w bój. Określenia z życia powszedniego. Tak czy się mówi buty sportowe, a nieraz adidasy.Więc czy każdy but to adidas.
... a dnia październik 20 2017 10:55:38
gumofilce to też adidasy? Z pewnością obuwie. Ta marka produkuje całą gamę produktów nie tylko sportowych. Mówi się? Strażacy nie idą do boju, tylko idą lub jadą ratować. Niestety określenia budki piwnej szybciej docierają niż nauka pięknej mowy. To ten niemiecki Man z logiem wilka chyba już pociąg pancerny? To musi 100 wagonów o nośności 42 tony każdy. Brak niby przecinka lub kropki czasem ośmiesza piszącego. To ile? 4,2 tony czy 42 tony. Ile litrów wody ładują to zbiornika wozu ratowniczego?
do a... dnia październik 20 2017 11:04:11
ciężar wody - 4,2 tony----- inaczej
4200 litrów wody w zbiorniku pojazdu ------
dla ułatwienia cztery tony wody i 200 litrów w zbiorniku, co daje taki ciężar, szkoda tłumaczyć. Same bliźniaki ( tylne koła) wjeżdżając w teren szybko się zaklejają i auto grzęźnie w błocie. Ale na tym portalu szkoda słów. Każdy fachowiec ,a do pomocy choćby strażakom jakoś nie ma nikogo, jednak jak się pali, wypadek komentujących grono.
Mieszkaniec dnia październik 20 2017 11:10:35
Tutaj jedynie trzeba się cieszyć, że jeszcze jakieś małe grono zapaleńców zostało w Gminie, walczą o sprzęt, wyjeżdżają do zdarzeń dzień czy noc, zachęcają młodych mieszkańców do wstąpienia. W innych krajach, częściach Polski to wielki zaszczy być w OSP, tam nawet nikt by nie śmiał pisać komentarzy, bo to strażacy to nasi sąsiedzi,znajomi, prócz życia własnego, kłopotów zawsze pomagają innym bez słowa podziękowania,niejednokrotnie jeszcze krytykowani.
do a... dnia październik 20 2017 11:17:44
i też nie wóz ratowniczy bo wozy były konne tylko samochód pożarniczy, a od specyfikacji zależy czy gaśniczy czy ratowniczy lub ratowniczo -gaśniczy
Dodaj komentarz
Nick:5 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Wlen Open
Wlen Open
Wleń Open


j2374 weeks
Administrator342 weeks
tender342 weeks
jasiek343 weeks
admin344 weeks
gisia345 weeks
jordan346 weeks
enisia346 weeks
lekul346 weeks
Maskonp346 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
12215979 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.