wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
OSP PILCHOWICE dostanie nowy wóz bojowy
OSPOSP dostanie nowy wóz bojowy

Nowoczesny, sprawny i niezawodny wóz bojowy to podstawa skuteczności jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, a jej skuteczność to nasze bezpieczeństwo, bo to OSP jako pierwsza dociera na miejsce pożaru, czy zdarzenia drogowego.

Nic więc dziwnego, że tak strażacy ochotnicy, jak i samorządowcy zabiegają o jak najlepsze i jak najnowsze wyposażenie dla swoich jednostek.

W ubiegłym roku informowaliśmy o zakupie nowego wozu bojowego dla OSP KSRG Wleń. Za kilka dni nowy wóz marki IVECO dotrze do OSP KSRG Pilchowice (gm. Wleń). Tym samym ta mała gmina będzie dysponowała najnowszymi pojazdami w regionie.

Pojazd będzie posiadał m.in.: stały napęd obu osi 4x4, skrzynia redukcyjna, możliwość blokady mechanizmów różnicowych min. osi tylnej, oraz między osiowego, ogumienie, z bieżnikiem terenowym dostosowanym do rożnych warunków atmosferycznych (wielosezonowe), na wszystkich osiach ogumienie pojedyncze. Minimalna moc silnika: 205 kW. Silnik spełniający normy czystości spalin EURO 6. Podwozie będzie wyposażone w mechaniczną skrzynie biegów z maksymalnym układem biegów 6+1 (wsteczny). Kabina wozu będzie czterodrzwiowa, jednomodułowa, o układzie miejsc 1 + 1 + 4 (siedzenia przodem do kierunku jazdy).
Pojazd ponadto będzie wyposażony w drabinę typu DNW 3080/3 , bosak typu średniego oraz 4 sztuki tłumic. W tylnej części dachu zamontowane będzie działko wodno-pianowe z wytwornicą piany min. 1600 dm³/min, Działko musi posiadać blokady położenia w pionie i poziomie. Zbiornik wody o pojemność min. 3500 l (+/-1%), - nadciśnienie testowe 20 kPa i zbiornik środka pianotwórczego o pojemności min. 10 % pojemności zbiornika wody i nadciśnieniu testowym 20 kPa. Autopompa dwuzakresowa o wydajności: - min 2600 l/min przy ciśnieniu 0,8 MPa i głębokości ssania 1,5 m, - min. 450 l/min. przy ciśnieniu 4 MPa.
Dodatkowo wóz będzie wyposażony w wyciągarkę o napędzie elektrycznym i siłę uciągu min.9 t. Z liną o długości, co najmniej 28m wychodząca z przodu pojazdu.
Samochód wyposażony w instalację zraszaczową. Minimum 4 dysze o wydajności 50 l/min. każda, zainstalowane: dwie sztuki przed przednią osią i dwie sztuki pomiędzy osiami.

Koszt zakupu nowoczesnego samochodu to wydatek 749.931 zł. Z czego radni Rady Miejskiej z budżetu Gminy Wleń przeznaczyli kwotę 300.000 złotych. Pozostała część to środki zewnętrzne.

Więcej o nowym wozie bojowym już za kilka dni.

ZDJĘCIE POGLĄDOWE


Komentarze
janek dnia październik 13 2017 21:41:41
drogie te samochody strażackie......wleń dostał wcześniej samochód ale kredyt 250 tys...teraz Pilchowice 300 tys....Biedna gmina a wydaje ponad 0.5 mln...
do Janek dnia październik 14 2017 10:09:14
Wydaje Gmina bo jest taka potrzeba. Nie dość,że strażacy jeżdżą praktycznie za darmo, to niech dalej jeżdżą starymi gruchotami.Takie myślenie ludzi. Tylko wyżej wymieniony osobnik nie pomyślał, że to wiele załatwiania Ochotników by chronić nasze wspólne bezpieczeństwo. A te samochody posłużą wiele kolejnych lat.
do Janek dnia październik 14 2017 10:10:20
wiele załatwiana dotacji, by u nas w Gminie było bezpieczniej
Wlenianin dnia październik 14 2017 10:12:43
I najlepsze jest to,że gdy komuś trzeba dokopać to nagle kolejnych 100 obrażliwych komentarzy. A gdy komuś pogratulować żadnego. A jednak to oni , nasi strażacy poświęcają swój czas dla nas wszystkich.
Dodaj komentarz
Nick:2 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaJARMARK OTWARCIE


j2368 weeks
Administrator336 weeks
tender336 weeks
jasiek337 weeks
admin337 weeks
gisia339 weeks
jordan339 weeks
enisia339 weeks
lekul340 weeks
Maskonp340 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
12127713 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.