Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnie

Kliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Antyfutbol w Czernicy. 3 punkty Czarnych.
Piłka NożnaW minioną niedzielę Czarni Strzyżowiec i Pogoń Wleń rozgrywali swoje mecze na wyjazdach. Czarni w Lubomierzu, Pogoń w Czernicy.

W Lubomierzu, Czarni łatwo rozprawili się z miejscową Stellą 1:4. Początek meczu nie zapowiadał łatwego zwycięstwa gości. Jednak im dłużej zawodnicy grali, tym bardziej zarysowywała się przewaga przyjezdnych. Przed przerwą zawodnicy ze Strzyżowca zdołali strzelić dwie bramki. Od początku drugiej połowy do ataku ruszyła zdeterminowana Stella. Swoje chęci na zdobycie gola, w końcu udało się udokumentować. Po zdobyciu kontaktowej bramki, Lubomierzanie jeszcze bardziej ruszyli do ataku, niestety zapominając o obronie. Czarni skrzętnie to wykorzystali, dwukrotnie kontrując rywali. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 i Czarni Strzyżowiec umocnili się na 6 pozycji w lidze.

Stella Lubomierz - Czarni Strzyżowiec 1:4 (0:2)
Orzeł Platerówka – Bazalt Sulików 4-2 (2-2)
Skalnik Rębiszów – Sudety Sieniawka 2-3 (1-2)
LZS Radostów – Olsza Olszyna 1-2 (0:0)
Cosmos Milików – Pogoń Markocice 1-2
TS Parzyce – Włókniarz Leśna 1-7 (1-3)
Chmielanka Chmieleń – Kwisa Świeradów Zdrój 1-2 (0-0)

O meczu Pogoni, piłkarsko mówić wiele nie trzeba, wynik wskazuje sam, kto w tym dniu był lepszy
. Bardziej pasjonujące były decyzje sędziego. Chyba pierwszy raz, w długiej historii piłki nożnej mecz rozegrano w systemie tercjowym. Dramat arbitra, rozpoczął się z końcem pierwszej tercji. Ku zaskoczeniu wszystkich, zakończył ją po 35 minutach gry. Zawodnicy zeszli do szatni na przerwę a sędzia nasłuchał się kilku gorzkich słów z trybun, odpoczął, przemyślał i rozporządził. Wezwał zawodników na boisko i nakazał rozegranie 10 minutowej części, celem uzupełnienia pierwszej połowy. Po 10 minutach, uzupełniającej gry, zawodnicy zamienili się stronami i grali dalej. Rozjemca kompletnie nie panował nad sytuacją na boisku, gdy sobie nie radził, podejmował dziwne decyzje, jak nie uznawanie prawidłowo zdobytych bramek. Wszyscy zdają sobie sprawę, że poziom sędziowania w B klasach nie jest zbyt wysoki. Niedzielne spotkanie, poziomem sędziowania, osiągnęło dno. Zastanawiająca jest jedna rzecz, kiedy OZPN w końcu przestanie mieć zawodników gdzieś i zainteresuje się tym faktem, a sygnały o antyfutbolu w wykonaniu sędziów napływają ze wszystkich stron.

Skład Pogoni: Gunther - Kodzis Piotr, Kodzis Paweł, Kunik, Jaśkiewicz - Chmielewski, Bielat, Marceluk II (Suski), Daszkiewicz - Dziatłowicz, Kołłątaj
Bramki dla Pogoni: Kołłątaj (k), Suski

GLKS Czernica – Pogoń Wleń 4-2 (2-0)
Lechia Piechowice – Hottur Borowice 5-2 (2-1)
KS Maciejowa - Potok Karpniki 0-0
UKS Sosnówka – KKS Jelenia Góra 3-0 vo.
Juvenia Rybnica – Kostrzyca 2-3
Przyjaciele Gola – Sokół Sokołowiec 3-0 (2-0)