wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Za nami Charytatywny Bal dla Oli
Za nami dwa miesiące pracy. Setki przejechanych kilometrów, dziesiątki telefonów i spotkań, godziny spędzone na dogrywaniu szczegółów. Wszystko z myślą o Oli Jezioro, 15-latce poszkodowanej w wypadku samochodowym w Płakowicach. W sobotę, 17 września 2016 roku nastąpił moment kulminacyjny całej akcji. W Zajeździe Leśnym w Lwówku Śląskim odbył się Charytatywny Bal dla Oli, który był podsumowaniem i dopełnieniem prowadzonej przez ostatnie tygodnie zbiórki funduszy na dalsze leczenie i rehabilitację Oli Jezioro.


Bal Charytatywny poprowadzili: Joanna Troszczyńska-Giera, Piotr Wiśniowski i Mariusz Wolski, którzy już na samym początku gorąco powitali przybyłych gości.
W sposób szczególny powitana została Pani Poseł na Sejm RP Zofia Czernow, która była także fundatorem cennych fantów licytowanych podczas Balu. W imieniu organizatorów kwiaty na ręce Pani Poseł złożył współorganizator Pan Ireneusz Maciejczyk.
Następnie powitani zostali radni: Krystyna Piotrowicz – Radna Rady Powiatu Lwóweckiego, Ewa Płucińska-Dąbrowska – Przewodnicząca Rady Miejskiej Gminy Lwówek Śląski, Roman Ciechanowicz – Radny i Dyrektor ZSOiZ w Lwówku Śl. oraz Radny Franciszek Pawłowicz. Wyjątkowo ciepło powitani zostali także Pan Bogdan Konopacki – Naczelnik Urzędu Skarbowego w Lwówku Śląskim oraz Pana Zbigniew Malczewski – Prezes Fundacji Pomocy Niepełnosprawnym „Płakowice”.

W sposób szczególny powitana została Pani Iwona Izdebska, właścicielka Sali Bankietowej „ZAJAZD LEŚNY” w Lwówku Śląskim, która była gospodarzem i ważnym sponsorem Balu – Dziękujemy za okazane serce i nieocenioną pomoc – mówił wręczając kwiaty Pani Iwonie współorganizator Marek Dral. – Zajazd Leśny cechuje znakomity wystrój sali i wyśmienita kuchnia, ale na szczególne uznanie zasługują tu ludzie tworzący znakomity zespół, który po raz kolejny był w stanie sprostać wszystkim naszym wymaganiom – podkreśla Pan Dral.
Następnie prowadzący w imieniu organizatorów złożyli podziękowania sponsorom i darczyńcom. Podczas Balu oficjalne podziękowania otrzymali Ci, którzy byli tego dnia z nami. Wśród poproszonych na środek znaleźli się Pan Tomasz Gluza – ARKADIA BIS MTG, Zbigniew Eck – KOPALNIA GIPSU I ANHYDRYTU NOWY LĄD,  Krystyna Piotrowicz – RADNA RADY POWIATU LWÓWECKIEGO, Franciszek Pawłowicz – OSP CHMIELNO, Sebastian Zięba – MECHANIKA POJAZDOWA w Złotoryi, Pan Przemysław Popławski oraz nasi przyjaciele, na których pomoc zawsze możemy liczyć – znakomity fotograf Marcin Radziński – STUDIO 35MM i człowiek z niebanalnym poczuciem humoru, współprowadzący Pan Mariusz Wolski.


Ci, którzy tego dnia nie mogli być z nami w najbliższych dniach otrzymają oficjalne podziękowania z rąk Piotra Wiśniowskiego, Prezesa Stowarzyszenia „Nasz Dworek”. My już dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Bal, a tym samym dalsze leczenie i rehabilitację Oli. Dziękujemy:

Państwu Jolancie i Arturowi Matkowskim – POLMAT, Grzegorzowi Kołodziej – EJG PRZEWIERTY STEROWANE, Grażynie i Edwardowi Rzeźwickim – PAŁAC BRUNÓW, Arkadiuszowi Stolarskiemu – VILLA POLANICA,  Markowi Chrabąszcz – RADNEMU RADY POWIATU LWÓWECKIEGO, Markowi i Dariuszowi Niebieszczańskim – ZAKŁADY MIĘSNE NIEBIESZCZAŃSCY, Magdalenie Hutnik – HOTEL MADELAINE, Markowi Jakubiakowi – POSŁOWI NA SEJM RP, Bogusławowi Brzozowskiemu –  dyrektorowi BROWARU LWÓWEK ŚLĄSKI, Tomaszowi Witkowskiemu – STACJA KONTROLI POJAZDÓW WITAL, Radosławowi Chorążyczewskiemu – RADNEMU GMINY LUBOMIERZ, Danielowi Koko – RADNEMU RADY POWIATU LWÓWECKIEGO


Edycie Rogińskiej - BIELIZNA U EDYTY w Jeleniej Górze, Ewie Utratnej – DERSEN,  Markowi Pisarskiemu – RESTAURACJA CZERWONY RAK, Szymonowi Ziółkowskiemu – KAWIARNIA CAFE PARIS, Agnieszce Łaskarzewskiej – SALA ZABAW GRAWITACJA, Ryszardowi Makowskiemu – KAMIENIARSTWO ARTYSTYCZNE CZAPLE, Małgorzacie Herba – „MAGNETIC” STUDIO STYLIZACJI PAZNOKCI, Joannie Juchim-Kowalczyk – SALON FRYZJERSKI, Alinie Augustyniak – „FANABERIA”, Jadwidze i Violecie Markewka - HOTEL PIAST, Katarzynie Kaźmierczyk – DIETETYK, doktorowi Markowi Kaźmierczykowi, doktorowi Marcinowi Karasińskiemu.


Pawłowi Stolarczyk – TRANSPORT CIĘŻAROWY ZŁOTORYJA, Robertowi Hankiewiczowi – SPŁYWY KAJAKOWE, Lesławowi Hartel – SPŁYWY PONTONOWE, Annie Dyrda – FOTOGRAF, Piotrowi Dworak – FOTO OPRAWA, Gracjanowi Heba – GRAMA, Ewie Nidrych – SKLEP SPOŻYWCZY KAPRYS, Urszuli Maciejewskiej – SKLEP ZABAWKOWY, Renacie Drabowicz - LAWENDA NA UBOCZU, Leszkowi Barskiemu – PASIEKA CZAPLANKA, Mieczysławowi Jakieła – PASIEKA W BEŁCZYNIE, Karolowi Zięba - ZIOŁA ZIĘBA, Pawłowi Kędzierskiemu - KOLEJKOWO WE WROCŁAWIU, Szkoła Podstawowa Master's Academy,
Daria Puchalska Dancewicz -KWIACIARNIA U DARII, Bernardzie Zarównej – KWIACIARNIA GLADIOLA.


Wśród wielu darczyńców, którzy wsparli Bal nie sposób nie wymienić naszych artystów, ludzi o wielkim talencie, ale również i wielkim sercu, dziękujemy Panu Dariuszowi Milińskiemu, doktorowi Jerzemu Borowcowi, Marii Trąd – GALERIA W RYNKU, Krystynie Skwarkowskiej, Annie Hamela, Aleksandrowi Hołoga, Anecie Kraś –PRACOWNIA ARTYSTYCZNA.


Dziękujemy również Panu Dawidowi Błaszczykowi, Angelice Sowa, Alicji i Mariuszowi Grabowym, Wojciechowi Maślance, Kacprowi Koczmara, Annie Mikoda, Paulinie Owoc, Marii Szubart i Annie Kosakowskiej.

Jak widać organizację Balu wsparło wielu wspaniałych ludzi. Co warto jeszcze dodać, to każdy z przedmiotów na licytacji był opatrzony specjalną metryczką z wymienionym darczyńcą.

 
Charytatywny Bal dla Oli miał na celu zebranie środków na dalsze leczenie i rehabilitację 15-letniej mieszkanki Płakowic - Oli Jezioro. Ola obecnie przebywa w szpitalu we Wrocławiu, ale podczas Balu była z nami jej mama. W imieniu organizatorów Joannę Jezioro powitał wręczając jej kwiaty oraz płytę Urszuli z dedykacją dla Oli Pan Paweł Wójtowicz. Mama Oli podziękowała wszystkim za wsparcie, za pomoc i okazane serce oraz odczytała list napisany przez Olę:


Bardzo bym chciała tutaj dzisiaj być z Państwem, ale niestety po miesięcznym pobycie w domu musiałam wrócić do szpitala. Jest mi ogromnie miło, że zorganizowano dla mnie taki Bal. Dzięki tak dużemu wsparciu jakie dostałam od wszystkich, udało mi się dojść do stanu w jakim się znajduję, a oceniam go jako bardzo dobry. Leżąc w szpitalu z myślą, że tak dużo osób trzyma za mnie kciuki, nie miałam innego wyjścia jak wziąć się w garść i pokazać wszystkim, że jestem w stanie wyjść jeszcze przed końcem wakacji. I faktycznie mi się to udało, mimo prognoz lekarzy, którzy powiedzieli mi, że będą leżeć przez 6 miesięcy, a przecież to aż pół roku, pół roku wyjęte z życia. To mnie jeszcze bardziej zmotywowało do walki o zdrowie. Gdy po tych dwóch miesiącach mogłam już wrócić do domu, wszyscy byli zdziwieni: lekarze, rodzina, znajomi, jak również ja sama. Myślałam, że daję sobie złudną nadzieję na tak szybkie wyjście ze szpitala, ale okazało się, że to właśnie pozytywne podejście jest najważniejsze.

Mimo, że czuję się dobrze to cały czas jest mi potrzebna rehabilitacja. Jest to niestety proces długotrwały i czeka mnie jeszcze dużo pracy, ale jak na razie nie brakuje mi motywacji i staram się nie narzekać. Na pewno to, że byłam w klasie sportowej i jednocześnie w klubie MKS Piast sprawiło, że miałam siłę, aby zmagać się z tymi trudnościami. Byłam w bardzo dobrej kondycji fizycznej jak i zarówno psychicznej i za to właśnie chciałam podziękować mojemu trenerowi Panu Markowi Bialic. Oczywiście chciałam też podziękować wszystkim, którzy w jakiś sposób mi pomogli, czy to oddając krew, czy zbierając nakrętki, czy chociażby modląc się o moje zdrowie, czy będąc na tym Balu.

Jest mi bardzo miło, że jest wśród nas tak dużo dobrych i życzliwych osób.
Ola Jezioro


Po oficjalnych powitaniach przyszedł czas na kolację przy świecach a po niej znakomity występ zespołu „Pieprzyk” z Rybnika, w składzie Hanna Jakubowska i Zbigniew Dobrzyński.
Lider zespołu Pan Zbigniew jak tylko usłyszał o organizowanym Balu dla Oli, bez wahania zdecydował się na przyjazd do Lwówka Śl. i krótki charytatywny koncert. Zespół Pieprzyk wykonuje piosenkę autorską przyprawioną poezją, bluesem i całkiem niezłym humorem. Po występie goście mieli także okazję do wylicytowania przekazanej płyty zespołu. (http://pieprzyk.art.pl).


 
Na szczególne wyrazy uznania zasługuje zespół COMENTIC w składzie Łukasz Markowski i Karolina Sztela, bo to dzięki nim zabawa w Zajeździe Leśnym trwała do białego rana.


 
Dziękujemy także wszystkim gościom Balu, bo to dzięki Waszej hojności udało się zebrać z licytacji kwotę ponad 11 tysięcy złotych, a po dodaniu do tego wkładu sponsorów wstępnie szacujemy, iż na rehabilitację Oli uda nam się przekazać około 17 tysięcy złotych. Pieniądze te z pewnością pomogą Oli w szybkim powrocie do zdrowia, do domu, do szkoły.

Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy, a Oli życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zdjęcia Marcin Radziński – STUDIO 35MM


Marek Dral - Lwowecki.info
Komentarze
wyborca dnia wrzesień 20 2016 21:06:57
Szczytny cel brawa dla wszystkich darczyńców ,sponsorów organizatorów i jak najszybszego powrotu do zdrowia dla Oli.
Dlaczego zabrakło radnych powiatowych z Wlenia ze starostą na czele? Czyżby inne ważne obowiązki stały na przeszkodzie?
ha dnia wrzesień 21 2016 21:02:15
nie inne obowiązki tylko żal podarować parę groszy; )
do wyborca i ha dnia wrzesień 21 2016 22:34:01
a ty i ty byłeś na balu i fanty wykupiłeś?
Marek Dral dnia wrzesień 22 2016 10:31:19
Jako współorganizator Balu pragnę poinformować, iż Pan Starosta uczestniczył w dwóch wcześniejszych organizowanych przez nas balach w lutym 2016 i marcu 2015 roku.
Dodaj komentarz
Nick:4 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Uroczysta msza w kościele parafialnym !!!
Uroczysta msza w kościele parafialnym !!!
Uroczysta msza w kościele parafialnym !!!


j2368 weeks
Administrator336 weeks
tender336 weeks
jasiek337 weeks
admin338 weeks
gisia339 weeks
jordan340 weeks
enisia340 weeks
lekul340 weeks
Maskonp340 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
12129892 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.