Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnie

Kliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Fantastyczna inauguracja Młodzików i Trampkarzy
Piłka Nożna

W czwartek – 1 września rozgrywki w ligach okręgowych zainaugurowali Młodzicy i Trampkarze GLKS-u. Rozgrywki „okręgówki” Młodzików oraz „okręgówki” Trampkarzy są od wielu lat w okręgu jeleniogórskim zależne od siebie, ponieważ w obu tych ligach grają zespoły z tych samych klubów, a o awansach i spadkach najczęściej decyduje rezultat końcowy starszej grupy – czyli Trampkarzy. W tym sezonie skład drużyn lig okręgowych Młodzików i Trampkarzy jest identyczny i tworzą je : POGOŃ WLEŃ , KARKONOSZE  JELENIA GÓRA, NYSA ZGORZELEC, OLIMPIA KAMIENNA GÓRA, ESKADRA BOLESŁAWIEC, ŁUŻYCE LUBAŃ, CZARNI LWÓWEK ŚLĄSKI, GRANICA BOGATYNIA, KKS JELENIA GÓRA, LTS LEŚNA, CHROBRY NOWOGRODZIEC, WŁÓKNIARZ MIRSK, LOTNIK JEŻÓW SUDECKI oraz OLIMPIA KOWARY. Młodzicy i Trampkarze Pogoni w sezonie 2013/2014 uzyskali awans do ligi okręgowej zajmując w lidze terenowej kolejno pierwsze i drugie miejsce, więc nie dawno rozpoczęty sezon 2016/2017 jest już trzecim z kolei sezonem w „okręgówce”.

Co sezon w piłkarskich grupach młodzieżowych dochodzi do wymiany rocznikowej. Do sporej rewolucji w doszło w zespole Trampkarzy Pogoni, po sezonie 2015/2016 wiek trampkarza ukończyło 10 zawodników, którzy przeszli do zespołu Juniorów Młodszych. W przypadku Młodzików Pogoni strata po ubiegłym sezonie jest podobnie bolesna, wiek młodzika ukończyło 7 zawodników, jednak Młodzicy swoje mecze rozgrywają na mniejszych wymiarowo boiska ( od linii pola karnego do linii pola karnego, szerokość bez zmian ) oraz na mniejszych bramkach ( 5m na 2m ). Dodatkowo okres wakacyjny w grupach młodzieżowych nie służy przygotowaniom do sezonu, gdyż sporo zawodników korzysta z wypoczynku poza miejsce zamieszkania. Oba nasze zespoły rozegrały po 2 mecze towarzyskie w przygotowaniach do sezonu. Młodzicy we Lwówku Śląskim pokonali drużynę Czarnych 4-2 oraz w Świerzawie 4-1 miejscową Pogoń występującą w lidze terenowej Młodzików. Natomiast Trampkarze również zagrali na wyjeździe z Czarnymi Lwówek, wygrywając  9-3 , oprócz tego w Gryfowie wygrali 23-0 z Gryfem występującym w lidze terenowej Trampkarzy.

O 15.30 swoje pierwsze spotkanie ligowe z Chrobrym Nowogrodziec rozpoczęli Młodzicy. Zespół prowadzony przez Olega Marczyszyna od początku przejął inicjatywę stwarzając sobie sporo okazji do zdobycia gola. Już do przerwy było 5-0 po golach Kacpra Spyrki, Wiktora Kupnickiego oraz trzech trafieniach kapitana zespołu – Kuby Turskiego. Bardzo dobrze funkcjonowała lewa strona Pogoni po której Konrad Liszka oraz Tymek Turkiewicz świetnie radzili sobie z graczami Chrobrego, niestety około 20-stej minuty faulowany Tymek opuścił boisko, na szczęście uraz nie okazał się aż tak mocny i Tymek zdołał jeszcze rozegrać 30 minut w meczu Trampkarzy. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i Pogoń strzelała kolejne gole. Skutecznością imponowali napastnicy, tym razem trzy bramki dorzucił Kupnicki a jedną Turski. W defensywie znakomicie zaprezentowali się Mateusz Wolski i Dominik Nowakowski, którzy praktycznie nie dopuszczali do zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Michała Smulko. W tym mecz w rozgrywkach ligowych w barwach Pogoni zadebiutowali : Bartosz Ziółkowski, Kamil Martyniuk, Gracjan Maraszek oraz Dawid Pawłowski, którzy w poprzednim sezonie grali w najmłodszych grupach Żaków i Orlików rywalizujących w rozgrywkach turniejowych.

POGOŃ WLEŃ 9-0 CHROBRY NOWOGRODZIEC

Gole : Turski x4, Kupnicki x4, Spyrka

Skład : Smulko – Ziółkowski , Wolski, Nowakowski, Liszka, Spyrka, Turkiewicz, Kupnicki, Turski, Maraszek, Martyniuk, Pawłowski.

Po pierwszej kolejce Młodzicy Pogoni zajmują drugie miejsce w tabeli ligowej.

Po spotkaniu Młodzików odbył się mecz ligowy Trampkarzy. Podopieczni Olega Marczyszyna wzięli przykład ze swoich młodszych kolegów. Jeszcze w pierwszych minutach gracze Chrobrego próbowali tworzyć zagrożenie pod bramką Nikodema Korczyńskiego, jednak z czasem stroną tworzącą sobie okazje strzeleckie była tylko Pogoń. Bardzo dobrze w środku pola prezentowali się rozgrywający Michał Szymczyk i Michał Sakiel. Do przerwy gospodarze prowadzili 5-0 a na listę strzelców wpisywali się : Maximilian Turkiewicz, Miłosz Gerus, Sakiel oraz dwukrotnie Szymczyk. Druga połowa to dalsza dominacja niebiesko-czerwonych. Kolejne trzy gole dołożył Gerus, a po jednym trafieniu zanotowali : Lucek Wróbel, Damian Mazurkiewicz, Michał Szymczyk oraz najmłodszy na boisku Tymek Schilberg, który pewnie wykonał rzut karny. Goście zdobyli honorową bramkę wykorzystując z rzutu karnego.

POGOŃ 12-1 CHROBRY NOWOGRODZIEC

Gole : Gerus x4, Szymczyk x3, Sakiel, M.Turkiewicz, Mazurkiewicz, Wróbel, T.Turkiewicz

Skład : Korczyński – Marysiak, Łuszczyński, Woś, M.Turkiewicz – Rutkowski, Sakiel, Szymczyk, Mazurkiewicz – Wróbel, Gerus oraz Smulko, T.Turkiewicz.

Po pierwszej kolejce Trampkarze Pogoni zajmują pierwsze miejsce w tabeli ligowej.

W rundzie jesiennej przed młodymi zawodnikami Pogoni jeszcze 12 meczy ligowych, które będą znacznie trudniejsze niż spotkania z Nowogrodźcem. Już w najbliższą niedzielę rywalem GLKS-u będzie Granica Bogatynia.