wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Droga do Jeleniej Góry będzie zamknieta.
Miejskie
W chwili obecnej trwają jeszcze uzgodnienia zmiany organizacji ruchu, jednak lada dzień droga do Jeleniej Góry zostanie na kilka dni wyłączona z ruchu. Dokładnie chodzi o drogę powiatową 2491D Pławna- Wleń- Jelenia Góra, która z powodu prowadzonych w Siedlęcinie robót drogowych zostanie zamknięta.


Przez wiele lat stan nawierzchni drogi z Wlenia do Jeleniej Góry był fatalny. Jednym z gorszych odcinków był ten w Siedlęcinie przy „bacutilu”. Co najmniej raz w roku jeleniogórscy drogowcy łatali tam asfalt a on bezlitośnie pękał! Wielu mieszkańców winą za zniszczoną jezdnię zrzucało na śmieciarki dojeżdżające do pobliskiego wysypiska bądź obwiniali ciężkie TIR-y lub drogowców za źle wykonaną pracę.

W 2012 roku Zarząd Dróg Powiatowych w Jeleniej Górze pozyskał środki z puli tzw. „powodziówek” na remont drogi 2491D na odcinku od Jeżowa Sudeckiego do Strzyżowca, czyli na całej długości drogi będącej pod zarządem jeleniogórskiego starostwa. Wówczas wykonano nową nawierzchnię, rowy odwadniające, przepusty i bariery energochłonne. Drogę do użytku oddano we wrześniu i od tamtego czasu podróż po nowej nawierzchni była czystą przyjemnością. Jednak już po kilku miesiącach droga na wysokości „bacutilu” w Siedlęcinie znowu obsunęła się i koszmar powrócił.

W lipcu 2013 roku w rozmowie z nami Dyrektor ZDP w Jeleniej Górze Krzysztof Sobała wyjaśnił, iż projekt remontu realizowany był ze środków powodziowych i przewidywał wykonanie od strony skarpy głębokich rowów oraz wybudowanie nowych przepustów, co miało spowodować uspokojenie sytuacji „płynięcia” nasypu i pękania asfaltu. Okazało się, że jest to zjawisko osuwania się gruntów całej tej dolinki.

Wcześniej jakiekolwiek osuwiska nie były brane pod uwagę. Po otrzymaniu promesy ZDP Jelenia Góra miało ok. 1,5 miesiąca na dopięcie wszystkiego. Wykonano uproszczony projekt i wyłoniono wykonawcę. Nie było ani pieniędzy ani czasu na przeprowadzenie badań ani ekspertyz np.: geologicznych – tłumaczy dyrektor Sobała i dodawał, iż nie jest to wina wykonawcy tylko podłoża.

Jeleniogórskie Starostwo nie pozostało głuche na problemy z tą drogą i Starosta zlecił wykonanie złożonego projektu ponownego remontu na tych dwóch krótkich odcinkach (przy bacutilu). W 2016 roku Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze pozyskało na remont środki zewnętrzne, 80% kosztów pokrytych zostanie z pieniędzy otrzymanych od Wojewody. W tym roku ogłoszono też przetarg na likwidację dwóch osuwisk poprzez naprawę korpusu gruntowego drogi i stabilizację skarpy, budując sztywną przyporę wykonaną z systemu wielokomórkowego, wypełnionego kruszywem łamanym, wraz z przebudową konstrukcji nawierzchni jezdni. Wyłoniono także wykonawcę, który w lipcu 2016 roku przystąpił do prac. Na drodze wprowadzona została czasowa zmiana organizacji ruchu. Wprowadzono światła i ruch wahadłowy. Jednak już na dniach droga na odcinku od wjazdu na byłe wysypisko śmieci do mostu nad torami w Siedlęcinie ma zostać całkowicie zamknięta. Zarząd Dróg powiatowych w Jeleniej Górze czeka tylko na wymagane zgody. Jak tłumaczą pracownicy ZDP w Jeleniej Górze projekt remontu przewiduje zamknięcie drogi, jej całkowite rozebranie i odbudowę od podstaw. Nie ma możliwości prowadzenia tych prac tylko na jednym z pasów.

Jak udało nam się dowiedzieć samochody ciężarowe będą kierowane z Pławnej do Jeleniej Góry przez Pasiecznik, natomiast objazd dla osobówek poprowadzony będzie przez Czernicę.

LWÓWECKI.INFO
Komentarze
gabi dnia sierpień 10 2016 10:50:15
a jak będą jezdzić autobusy?z Jeleniej np do Wlenia? bo o nich nie ma mowy w artykule.
cyc dnia sierpień 10 2016 11:11:36
I tu właśnie kolej rozwiązałaby sprawę. Ciekawe co na to lobbyści Naszego ruchu kolejowego :)
xD dnia sierpień 10 2016 14:33:46
no to do pracy plecak i o 4 rano wyruszamy z bucika po torach
www dnia sierpień 10 2016 15:52:34
jak będą jeździć autobusu ze Lwówka do Wlenia ? bo przecież one jadą do Jeleniej Góry przez Wleń
??? dnia sierpień 10 2016 16:55:18
Co to jest bacutil?
strzelec dnia sierpień 10 2016 20:48:49
do??? bakutil to cos co smierdzialo a o autobusach to zeczywiscie ktos zapomnial napiszacz...
z wlenia dnia sierpień 10 2016 22:33:53
do kropki.
jak czytam takie komentarze to żałuję że mieszkam we wleniu.
jesteś z siebie dumny?
asdf dnia sierpień 14 2016 01:05:35
jak zalujesz to się przeprowadz chlopie
Dodaj komentarz
Nick:1 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Pokazy Działań Ratowniczych
Pokazy Działań Ratowniczych
Pokazy Działań Ratowniczych


j2384 weeks
Administrator352 weeks
tender352 weeks
jasiek353 weeks
admin354 weeks
gisia355 weeks
jordan356 weeks
enisia356 weeks
lekul356 weeks
Maskonp356 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
12515350 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.