wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
DZIURY WE WLENIU BYŁY SĄ I BĘDĄ!
Felieton
Dziury w drogach, krzywe chodniki na mieszkańcach Wlenia nie robią najmniejszego wrażenia. Tym bardziej zaskoczył mnie pan Henryk, który pewnego poranka zażądał żebym zrobił zdjęcie i napisał o rozsypującej się studzience na skrzyżowaniu ulic Wąskiej i Ogrodowej.
Jak tego nie naprawią to w tej dziurze ktoś nogę złamie! Argumentował całkiem rozsądnie.
 Ulice we Wleniu były są i będą dziurawe, a próby ich  łatania przypominają walkę z wiatrakami.

W ubiegłym roku Urzędowa Ekipa Remontowa od prac wszelakich przeprowadziła naprawę ubytków w jezdniach  nowoczesną metodą  „zimnego asfaltu” i łopaty. (Łopata służyła do uklepywania asfaltu). Niestety ta innowacyjna metoda nie spełniła pokładanych w niej nadziei i po zimnym asfalcie nie pozostał nawet grys. Dziury wprost przeciwnie nawet jakby większe.

Tym razem Urząd do sprawy postanowił podejść bardziej profesjonalnie. Jeszcze miesiąc temu Burmistrz zapewniał,że jak tylko będą lepsze temperatury Ekipa Remontowa zajmie się łataniem dziur. Tym razem może nawet na gorąco! Pod warunkiem jednak wyjaśniał radnym na sesji, że założymy do naszego „Dukato” blachę, auto ma bowiem drewnianą podłogę,a masa aż 300 stopni.
Po wyglądzie ulic można sądzić, że do tej pory blachy nie założono.

Potrzeba matką wynalazku! W  niezwykle oryginalny czy wręcz prekursorski sposób rozwiązano problem dziury i niedrożnej studzienki na rogu ulicy Wąskiej i Placu Bohaterów Nysy. Sposób ten jest godny naśladowania i popularyzacji we wszystkich miejscowościach naszego powiatu. Wszędzie tam gdzie tworzą się kałuże w dziurawych ulicach. Wystarczy tak jak we Wleniu wygrodzić fragment drogi pachołkami i już po kłopocie. Jedyne uwagi  jakie w związku z tym mieli nasi dzielni radni to to, że pachołki są brudne i czarne. Nie mamy środków na nowe pachołki bo musimy kupić agregat dla naszej Ekipy Remontowej wyjaśnił burmistrz.

Kiedy zaczną się remonty? Gdyby nie fakt, że już 8 maja we Wleniu odbędzie się bieg uliczny musielibyśmy pewnie  czekać aż do „Zimnej Zośki” ale jest nadzieja, że w związku z memoriałem  Urzędowa Ekipa Remontowa upora się z dziurami wcześniej. W przeciwnym wypadku zamiast biegu ulicznego będziemy mieli uliczny bieg terenowy.
ROZSYPUJĄCA SIĘ STUDZIENKA NIEMAL NA ŚRODKU SKRZYŻOWANIA. WE WLENIU TAKI WIDOK NA NIKIM NIE ROBI WRAŻENIA.
TYLE POZOSTAŁO PO "ZIMNYM ASFALCIE" UŁOŻONYM METODĄ "UKLEPYWANIA" W OKOLICY "SANATORIUM"
TU ROK TEMU POŁOŻONO "ZIMNY ASFALT"

JAKIEŚ PÓŁ ROKU TEMU "ROZWIĄZANO" PROBLEM KAŁUŻY NA SKRZYŻOWANIU ULICY WĄSKIEJ I PLACU BOHATERÓW NYSY.  RADNYM NIE PODOBAŁ SIĘ KOLOR "PACHOŁKÓW"
WLEŃ - ULICA PRZED "SANATORIUM"
WLEŃ - ULICA LIPOWAANDRZEJ JAŚKIEWICZ
Komentarze
do Pan radnego Jacka Gładysza dnia kwiecień 28 2016 06:01:38
Panie radny w wielu przypadkach mogę powiedzieć,że zadaje pan pytania na sesji, lecz są one pozostawione bez stanowczej reakcji odnośnie tego dlaczego tak jest i czy jest to zgodne z obowiązującymi przepisami. Wystarczy więcej inicjatywy z własnej strony i można wykazać jak traktuje burmistrz Was radnych. W mojej ocenie mydlenie, pływanie w obłokach i co wychodzi najlepiej "OBIECYWANIE" ,że jak już zdobędziemy pieniądze z "OBLIGACJI" to we Wleniu nastanie "BUM"!!!!
Pragnę Pana poinformować ,że obecny burmistrz na jednym ze spotkań mówi,że dziura na Wąskiej zostanie naprawiona przez urząd a na innym mówi ,że to obowiązek IZER.
Więc ja mam do Pana pytanie jako radnego.Proszę ustalić kto odpowiada za doprowadzenie jezdni do stanu pierwotnego przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac? Myślę że za dużo nie wymagam. Odpowiedź jest oczywista dla osób normalnie myślących ale mogę się mylić?
jola dnia kwiecień 28 2016 08:10:19
Jak ktoś się połamie,to kto będzie płacił odszkodowanie?
kibic dnia kwiecień 28 2016 08:14:34
Kino to jest ,ale z wami panie Radny,a co ze starym budynkiem po kinie,już wyremontowany dach i co dalej?
kibic dnia kwiecień 28 2016 08:16:46
ciekawe czy przed memoriałem ulicznym połatają,i kto zapłaci?
;) dnia kwiecień 28 2016 09:02:03
Ciekawe, czy połatają tak ja w ubiegłym roku? I czy znowu tak szybko się asfalt wykruszy ;)
ja dnia kwiecień 28 2016 11:55:27
Ja proponuję zeby te wszystkie ubytki w asfalcie zalatala drogówka z Bystrzycy oni swietnie lataja
mieszkanka dnia kwiecień 28 2016 14:34:53
Czas najwyższy -żeby wszystkie ulice we Wleniu były wyremontowane-
wstyd- na wsiach nawierzchnie są dobre a w mieście jak po wojnie. Może wreszcie Gospodarz miasta i radni zaczną działać na rzecz miasta-może radni przejdą się ulicami obejrzą swoje okręgi wyborcze i zobaczą jakie są potrzeby, zaczną rozmawiać z mieszkańcami a nie tylko zza biurka wypowiadać się często nie mając pojęcia o faktycznych bolączkach mieszkańców.
hah dnia kwiecień 28 2016 16:12:51
Radni i Gospodarz miasta nigdy nie działali na rzecz Wlenia :) także nie ma co się łudzić, nawet Pan Jacek nic nie ogarnie.

Wgl we Wleniu jest zasada "na odpierdol" widać to wszędzie.
nowy dnia kwiecień 28 2016 21:50:50
Napiszę szczerze. Mieszkam we Wleniu od niedawna. Od niedawna zapoznaje się również ze swoistym panującym tu klimatem. Władza obiecuję i dużo gada a efektów nie widać, mieszkańcy zaś narzekają ale za siebie to już nikt nie patrzy. Gmina piękna, natura dała tu wszystkim walor lecz nikt nie potrafi tego docenić. Radni ze względu na brak kasy w budżecie mają widocznie wytłumaczenie na tzw. "nie da się". Mieszkańcy wymagają wiele ale najmniej od siebie.
Projektów na dofinansowanie różnych inwestycji jest naprawdę dużo. Można łączyć projekty z ościennymi gminami. Można pytać inne gminy jak radzą sobie z tym lub tamtym problemem. Mieszkańcy powinni dbać o czystość wokół własnych siedlisk aby nie wstydzić się przed turystami i ich opiniami. W dwóch powiatach na nazwę Wleń ludzie odpowiadają brud i smród. To daję do myślenia...
Na podstawie Kabaretu Elita z 1971 dnia kwiecień 28 2016 22:03:51
.
elyta 2016
.
Hej, szable w dłoń!
Łuki w juki, a łupy wziąć w troki
Hajda na koń! Hajda na koń!
Okażemy się godni epoki, ach epoki
Ruszamy w bój,
aby Polskę uwolnić od zbója
Emigrant zbój, okrutny zbój,
nie zwycięży nas nigdy, tralala!
.
Czyścicieli trzech:
.
Jaro, Antonio i Zbyszko
Gnębi nas pech,
wszystkim nam się Polska podoba, ach, podoba
Zwalczcie tę chuć,
inny cel wam historia wytycza
Musicie knuć, musimy knuć
jak się pozbyć Tusk-owicza
ktos_nowy dnia kwiecień 28 2016 23:03:57
Dlaczego podczas dluuugiej kadencji poprzedniego burmistrza nie było mowy o dziurach w drodze czy o oświetleniu?? Skoro nie ma pieniędzy na modernizacje dróg to poczekajmy, i tak Pan Zych zrobił wiecej niż Jego poprzednik. Poczekajmy-pożyjemy zobaczymy i może zamiast narzekać na wszystko(co i tak jest oczywiste!!!) to nasz portal zacznie pisać o czymś normalnym? Może tak lepiej zaktualizować choćby rozkład PKS i PKP(które jeździ tylko w weekend-ale jeździ)?????????????? Nie chce nikogo obrażać i przepraszam jeżeli kogoś uraziłem ale ludzie zajmijcie sie jakimiś sprawami ważnymi a nie pierdołami! A i poprawcie informacje "do komentujących" bo pełno literówek.
ktos dnia kwiecień 29 2016 06:51:32
Jak na razie najwiekszym osiągnieciem Zycha jest masakra drzew we Wleniu i plany kolejnej wycinki. temu panu już dziękuję.
ktos_nowy dnia kwiecień 29 2016 08:53:08
Hmm... Masakra? Są nowe drzewka posadzone(przynajmniej na szkole). Te stare drzewa aż straszyły a młode jak juz urosną bedzie o niebo lepiej.
koszmar z ulicy wiązów dnia kwiecień 29 2016 09:10:58
Jeżeli straszą ciebie drzewa to udaj się do psychiatry a nie do drwala W bezsensowny niszczy się klimat tego miasteczka
ktos_nowy dnia kwiecień 29 2016 11:06:47
Żyjcie dalej w ciemnogrodzie. Nic nikt nie robił i byl syf to pasowało, teraz ktoś w końcu wziął się za porządki i juz bulwers bo chce żeby Wleń stał sie jakąś atrakcją... A jak tak lubicie stare drzewa to wyprowadźcie sie do szałasu w lesie. Każde miasto wycina starocie tylko u nas ma być jak za PRL. Miasto starych ludzi i drzew-tak to nasz Wleń :)
mieszkanka dnia kwiecień 29 2016 11:28:44
Obiecane inwestycje klaniaja się burmistrzowi a dbałość o porządek to powinno być normą a nie żadnym wyczynem
Wilma dnia kwiecień 29 2016 20:13:54
byl syf to pasowało, teraz ktoś w końcu wziął się za porządki i juz bulwers bo chce żeby Wleń stał sie jakąś atrakcją...

Jakie porządki??? Wleniowi do bycia atrakcją bardzo, ale to bardzo dużo brakuje. :)
. dnia kwiecień 30 2016 10:22:25
[quoteJakie porządki??? Wleniowi do bycia atrakcją bardzo, ale to bardzo dużo brakuje. :)][/quote] Wilma zadałaś sobie kiedykolwiek pytanie czego Tobie brakuje? Co mogłabyś - chciała w sobie poprawić? Jeżeli nie to Ci podpowiem - wymagaj więcej od siebie a mniej od otoczenia. Strasznie roszczeniowa z Ciebie kobita jest:).
ktos_nowy dnia kwiecień 30 2016 10:35:24
Wleniowi juz o wiele mniej brakuje do atrakcji niż wczesniej. Jak komuś coś nie pasuje to może szałas w lesie?
haha dnia kwiecień 30 2016 21:07:32
Wleń to byłby największą atrakcją gdyby pomysł burmistrza z tymi ściekami wypalił, wszyscy by o nas mówili, tylko nie wiem, czy to by się nam podobało? :))))) a co do atrakcyjności, to nie wiem co ktos_nowy ma na myśli? może rozwiniesz temat? bo jednak Wilma ma rację, chyba że udowodnisz za pomocą argumentów, a nie osobistych niepotrzebnych wycieczek, że jest inaczej ?
Elff dnia kwiecień 30 2016 22:20:36
Jak by Pana Burmistrza matka złamała nogę w tej studzience szybko by ja naprawili .
;) dnia maj 01 2016 16:36:46
Jedna z pierwszych inwestycji Pana Zycha to chodnik przy domu rodziców. Ciekawe co jeszcze "nas" czeka
tender dnia maj 03 2016 09:01:23
3.1. Do oceny równości poprzecznej warstw nawierzchni dróg wszystkich klas oraz placów i parkingów należy stosować metodę pomiaru profilometrycznego równoważną użyciu łaty i klina, umożliwiającą wyznaczenie odchylenia równości w przekroju poprzecznym pasa ruchu/elementu drogi. Odchylenie to jest obliczane jako największa odległość (prześwit) pomiędzy teoretyczną łatą (o długości 2 m) a zarejestrowanym profilem poprzecznym warstwy. Efektywna szerokość pomiarowa jest równa szerokości mierzonego pasa ruchu (elementu nawierzchni) z tolerancją ±15%. Wartość odchylenia równości poprzecznej należy wyznaczać z krokiem co 1 m.
Niech się święci 3 maja. dnia maj 03 2016 12:29:07
Wszyscy Polacy to jedna rodzina, jeden okrada, a drugi zażyna.
tender dnia maj 03 2016 12:58:10
W miejscach niedostępnych dla profilografu pomiar równości poprzecznej warstw nawierzchni należy wykonać z użyciem łaty i klina. Długość łaty w pomiarze równości poprzecznej powinna wynosić 2 m. Pomiar powinien być wykonywany nie rzadziej niż co 5 m.


Ciekawy jestem czy pracownicy, którzy kiedyś przy naprawie nawierzchni będą robić takie pomiary używając tak "prostego" i popularnego narzędzia?
W Polskę idziemy – Wiesław Gołas , Dudek dnia maj 03 2016 14:38:11
...
W tygodniu to jesteśmy cisi jak ta ćma,
W tygodniu to nam wszystko wisi aż do dna.
A jak się człowiek przejmie rolą, sam pan wisz,
To zaraz plecy go rozbolą albo krzyż.
......
W Polskę idziemy, drodzy panowie,
W Polskę idziemy,
Nim pierwsza seta zaszumi w głowie
Drugą pijemy.
Do dna, jak leci,
Za fart, za dzieci,
Za zdrowie żony.
Było, nie było...
W to głupie ryło,
W ten dziób spragniony.
.....
madi dnia maj 03 2016 22:48:05
okropne jest ciągłe narzekanie mieszkańców. Nieważne kto będzie burmistrzem, radnym czy policjantem - ZAWSZE tylko narzekanie. Nie szukajcie wszędzie okazji do krytykowania a zacznijcie cieszyć się drobnymi postępami - pochwalcie, dajcie pomysł czy poradę od siebie, wtedy można coś zbudować. Aż przykro czyta się prawie wszystkie artykuły oraz większość komentarzy.
do madi dnia maj 04 2016 20:01:19
z księżyca się urwałaś? jak w końcu trafi się tu burmistrz, który wykaże zainteresowanie tym, jak wygląda nasze miasteczko i coś z tym zrobi, to pierwsza będę go chwaliła, głośno i wszędzie, ale na razie pomysły typu śmierdziawka lub wycięcie drzew za cmentarzem i zrobienie tam dwupasmówki i chodnika (boże widzisz i niegrzmisz!!!!!) sprawiają, że trudno powstrzymać się od narzekać, przecież miało być tak pięknie a wyszło.... jak zawsze po wyborach, pięknie znowu będzie .... przed wyborami :(
madi dnia maj 05 2016 19:56:24
Z tego co widać, większość "planów" tutaj opisywanych, jest przesadzona i dopowiedziana tylko po to, żeby skrytykować tych "na górze" i podburzyć i tak wciąż niezadowolonych mieszkańców. Wszystko jest tu tak nieobiektywne, że aż żal. Tylko krytyka i plotki, które zaczynają żyć własnym życiem.
Taa dnia maj 05 2016 22:40:26
heheheh taaa, a te zdjęcia to photoschop i wizje mieszkańców na fazie
do madi dnia maj 06 2016 18:51:54
a ja tam wolę przesadzony artykuł, po którym burmistrz wycofuje się z głupiego pomysłu, bo na radnych, jak się okazało w większości w tym przypadku nie można było liczyć, propozycje burmistrza kierowane do radnych nazywasz plotkami ?
Dodaj komentarz
Nick:3 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

X Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego
X Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego
X Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego


j23113 weeks
Administrator382 weeks
tender382 weeks
jasiek382 weeks
admin383 weeks
gisia384 weeks
jordan385 weeks
enisia385 weeks
lekul385 weeks
Maskonp385 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
13481178 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.