wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
NOWY WÓZ BOJOWY DLA OSP.
OSPNowy, średni wóz bojowy trafił we wtorek 15 grudnia 2015 roku do strażaków z OSP we Wleniu. Jest to zakupiony za ponad 700 tysięcy samochód marki MAN TGM 18.340 4x4x BB.

Wóz dysponuje największym w naszym powiecie zbiornikiem na wodę o pojemności 4000 litrów. Sercem wozu jest autopompa o wydajności 2960 litrów na minutę, Samochód wyposażony jest w intuicyjny system sterowania, co ciekawe istnieje możliwość obsługi pojazdu i wielu jego urządzeń ze smartfona.

 W specyfikacji technicznej zamówienia czytamy m.in.: Pojazd z silnikiem o zapłonie samoczynnym o mocy 250kW, który spełnia wymogi odnośnie czystości spalin zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami EURO 6. Wyposażony w system ABS, układ kierowniczy ze wspomaganiem, ogumienie uniwersalne, szosowo – terenowe z bieżnikiem dostosowanym do różnych warunków atmosferycznych. Wyposażony w wyciągarkę o napędzie elektrycznym z liną o długości ponad 27 m. Sterowanie pracą wciągarki przewodowo z pulpitu przenośnego. Działko wodno-pianowe typ DWP 16 o regulowanej wydajności i regulowanym kształcie strumienia. Układ wodno-pianowy zabudowany w taki sposób, żeby parametry autopompy przy zasilaniu ze zbiornika samochodu były nie mniejsze niż przy zasilaniu ze zbiornika zewnętrznego dla głębokości ssania 1,5m. Pojazd wyposażony w kamerę cofania z monitorem umieszczonym w kabinie kierowcy. Kamera przystosowana do pracy w każdych warunkach atmosferycznych. Monitor min.7”. Ponadto kabina wyposażona w niezależny układ ogrzewania i wentylacji umożliwiający ogrzewanie kabiny przy wyłączonym silniku, klimatyzację, elektrycznie regulowane lusterka po stronie kierowcy i dowódcy, elektrycznie sterowane szyby po stronie kierowcy i dowódcy, radio samochodowe z odtwarzaczem CD, reflektor ręczny (szperacz) do oświetlenia numerów budynków, radiotelefon samochodowy (specyfikacja techniczna)
wlen.bipgmina.pl/files/sites/46994/wiadomosci/271570/files/wozosp2015_zal2_wym_tech.pdf

 

Tomasz Buciak, Miejsko-Gminny Komendant OSP Wleń
„Dzisiaj przywitaliśmy w naszych szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej we Wleniu nowy samochód ratowniczo-gaśniczy średni marki MAN TGM 18.340 4x4x BB.
Jest to dla nas historyczna chwila, gdyż jest to pierwszy nowy wóz strażacki w naszej jednostce od czasów zakończenia II wojny światowej. Dzięki temu będziemy mieli większe możliwości w ratowaniu ludzkiego życia i mienia. Kosztował  wraz ze sprzętem 708.480 zł, co jak na nasz skromny budżet Miasta i Gminy Wleń to duży wydatek. Jednak zamiast narzekać, to postaraliśmy się pozyskać większość środków z Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Dolnośląskiego, KSRG, Samorządu Województwa Dolnośląskiego, WFOŚiGW we Wrocławiu.
Sprawy związane z zakupem pojazdu pożarniczego dla OSP we Wleniu trwały ponad rok i często to była wyboista i kręta droga. Lecz nie zrezygnowaliśmy, choć wiele osób było sceptycznie do tego pomysłu nastawiona. A zaczęło się od Burmistrza Bogdana Mościckiego, który zagwarantował w 2014 roku 250.000 zł, aby zacząć procedurę pozyskiwania pojazdu. Obecny Burmistrz Artur Zych, Sekretarz Piotr Szymański i Rada Miasta i Gminy Wleń podtrzymali gwarantowaną sumę. Zaangażowali się w sprawę także Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa Dolnośląskiego Henryk Leśków i Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Lwówku Śląskim mł. bryg Mariusz Mróz, który również przekazał w użytkowanie zestaw hydrauliczny, co jeszcze bardziej doposaży pojazd i pomoże nam w akcjach ratowniczych przy zdarzeniach drogowych. Jednak najbardziej zaangażowanym człowiekiem okazał się nasz Prezes OSP Wleń Krzysztof Tokarski, który od samego początku był wielce oddany sprawie. Pokazał, że  dzięki zaangażowaniu i wytrwałości można bardzo dużo zdziałać. Poświęcił sprawie wiele swojego cennego czasu, co zaowocowało zakupem nowego wozu bojowego.
Naszym druhom, Henrykowi Kopeć, Piotrkowi Tokarskiemu, Dawidowi Tokarskiemu, Marcinowi Słupek, mieszkańcom Gminy Wleń również składam wielkie podziękowania, że wierzyli w nasz sukces i wspierali nas w trudnych momentach, a przede wszystkim naszym żonom: Małgorzacie Buciak i Ewie Tokarskiej, że muszą tolerować nasze zaangażowanie, pasję i czas poświęcony Ochotniczej Straży Pożarnej.”
Marek Krzysztof Dral  RADNY MIASTA I GMINY WLEŃ – Ochotnicza Straż Pożarna we Wleniu od 05 marca 2010 r. włączona jest do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Niestety do tej pory wleńscy strażacy dysponowali mocno wysłużonymi pojazdami. Jak wiemy nasze bezpieczeństwo zależy od dobrego wyszkolenia strażaków oraz niezawodnego, zawsze sprawnego sprzętu. Dlatego na pytania, czy nowy samochód jest Wleniowi potrzebny można odpowiedzieć, że „nie”, ale oczywiście tylko do dnia, w którym nic się nie wydarzy.
Chciałbym, abyśmy za dwadzieścia lat mogli powiedzieć, że ten samochód nam się nie przydał, że strażacy korzystali z niego tylko podczas ćwiczeń i pokazów. Niestety tak się zapewne nie stanie. Dlatego Strażakom życzę, żeby ten wóz był jak najrzadziej wykorzystywany, a w akcjach sprawował
się jak najlepiej.
 KLIKNIJ I OBEJRZYJ WIDEO PREZENTUJĄCY NOWY WÓZ BOJOWY OSP WE WLENIU

MATERIAŁ PRZYGOTOWANY PRZEZ:
ANDRZEJ JAŚKIEWICZ
MAREK DRAL

Komentarze
Zainteresowany dnia grudzień 16 2015 00:02:40
Akurat to ludzie ktorzy tworza Zarzad Osp ,a tacy ludzie sa bardzo tez potrzebni
edek dnia grudzień 16 2015 01:09:53
Akurat to ludzie ktorzy tworza Zarzad Osp ,a tacy ludzie sa bardzo tez potrzebni
Najgorzej jak zarzad jest liczniejszy od ludzi od roboty. ale to pewnie dzieki m.in zarzadowi udalo sie kupic samochod , a nie dzieki dzielnym szeregowym strazakom. no ale zarzad tez trzebaby czasami przegonic - nie tylko po piwo.
Wozu gratuluje- mysle ze juz po kilku akcjach bilans finansowy bedzie dodatni. Ze specyfikacji wynika ze ten caly najwiekszy zbiornik wystarcza na niecale 2 minuty przy pelnej wydajnosci pompy?
strażak dnia grudzień 16 2015 06:15:28
zapraszam wszystkich wyzej komentujących "szczupłych" do naszych szeregów i walczcie tak JAK te GRUBASY poświęcić tyle życia prywatnego dla dobra innych bezinteresownie, w nocy w dzień w święto czy w dzień poprzedni lecieć na złamanie karku aby ratować mienie i życie osób których prywatnie możesz nie nawidziec a później oceniaj grubasow ze sa mało sprawni. Na PSK w państwowej straży pożarnej we Lwówku śląskim jest statystyka szybkości reakcji jednostek OSP zapytaj proszę o "Tych grubasow" po jakim czasie od za alarmowania sa już w drodze do zdarzenia. Tylko że we wleniu najlepiej siedzieć w domu przed kompem i tylko krytykować jakie kolwiek dzialania w naszej gminie.
do Edek słuchaj to jest podany czas na maksymalnych obrotach autopompy przy średnim zużyciu wystarczy na 5-7min ale dojeżdżają kolejne jednostki i podlaczaja swoje zasoby wodne. Tutaj tylko doświadczenie strażaków i kompetencje dowódcy sa zależnym czasem dzialania, zbudowanie zasilania np hydrantowego, pompowanie ze zbiorników wodnych. Ale uwierz w pierwszym uderzeniu na wiele sytuacji wystarczy do szybkiego ugaszenia źródła ognia. Pozdrawiam i Dziękujemy wszystkim zaangażowanym Piotr Tokarski
p.s. szczupły proszę podejdź do mnie w 4oczy i mi to powiedz o tych grubasach itp albo sie podpisz.
Pozdro Hejterzy :-P
Fanka Franka dnia grudzień 16 2015 09:04:07
Ale sprzęt!!! Brawo dla naszych chłopaków!!!
itd dnia grudzień 16 2015 13:04:38
Piekna sprawa.Gratuluje
x dnia grudzień 16 2015 13:29:51
Pozdrawiamy Komendanta OSP Pana Tomka Buciak jego coreczke i reszte dzielnych strazakow.Gratulacje .
dumny dnia grudzień 16 2015 15:05:56
Bardzo dobrze że macie taki sprzęt ! Gmina jest bardziej bezpieczna mamy górzysty teren w przypadku pożaru nie dah Boże starym autem ciężko dojechać ... Pozdraiwam strażaków z Wlenia którzy poświęcają swój czas . coś o tym wiem ;) powodzenia Panowie ;!
Taki-tam dnia grudzień 16 2015 15:33:45
Fajny prezent
swiąteczny dla naszej strazy-niech dobrze służy nam wszystkim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ech dnia grudzień 16 2015 21:47:23
nie ma to jak we wleniu... człowiek robi cos bezinteresownie i tak Cie opluja i powiedzą "pewnie wziął za to kasę sporą " "płacą im za to ".... albo za zimno albo za cieplo albo za mokro albo za sucho albo za gorąco albo za parno narzekacie jak takie stare baby co już zero przyjemności tylko sama krytyka. Pozdrawiam chłopaków z OSP WLEŃ dziękujemy wam ze jesteście! !
Ha dnia grudzień 16 2015 22:41:41
Marek jaką sobie reklamę zrobił :)
kim do ech dnia grudzień 17 2015 07:03:16
Ze wszystkim się zgadzam...prawie -prócz tych "starych bab";)
Dlaczego nie napiszesz stare chłopy, stare pierniki, stare dziady...mimo, że za starą jeszcze się nie uważam, to jestem kobietą i znam kilka nienarzekających wesołych staruszek.
Pozdrawiam
Admin dnia grudzień 17 2015 10:17:55
Wszystkie negatywne komentarze były autorstwa jednej osoby. Dlatego narzekania na mieszkańców Wlenia są zupełnie nie na miejscu. W tym przypadku autor hejtu jest prawdopodobnie dobrym znajomym strażaków.

Ps. Strażacy z OSP to ludzie z ogromną pasją. Za to co robią należą się im wielkie słowa uznania. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego.
Do Admin dnia grudzień 17 2015 12:57:34
Dziekujemy za informacje i napewno postaramy sie sprawdzic kto to jest,a zapewne mamy takie mozliwosci ,bo jak pisalismy czy chudy czy gruby,ale swoj rozum mamy
asdf dnia grudzień 17 2015 17:48:55
a czy o wazne czy gruby, czy chudy? wazne, ze dobrze pracuja
Andrzej.G dnia grudzień 17 2015 20:29:51
Panie Andrzeju czego mój komentarz z wczoraj został wykasowany???
Admin dnia grudzień 17 2015 20:48:40
Najprawdopodobniej komentarz został skasowany przez przypadek. Nie sądzę, żeby było tam coś obraźliwego. Dlatego przepraszam.
Dodaj komentarz
Nick:2 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Zawody OSP
Zawody OSP
Powiatowe zawody OSP


j2375 weeks
Administrator343 weeks
tender343 weeks
jasiek344 weeks
admin345 weeks
gisia346 weeks
jordan347 weeks
enisia347 weeks
lekul347 weeks
Maskonp347 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
12234746 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.