wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
PIERWSI UCHODZCY I WYGNAŃCY DOTARLI DO WLENIA!
FelietonFelieton

Od kilku tygodni w mediach przewijają się informacje o masowym napływie uchodźców do Europy. Jakiś czas temu we Wleniu pojawiła się pogłoska jakoby w starym przedszkolu znajdą zakwaterowanie przybysze z Azji. To akurat okazało się zwykłym nabieraniem ludzi, ale zazwyczaj w każdej plotce jest ziarenko prawdy. Do Wlenia dotarli uchodźcy!  Emigranci z Szuflandi.
 Oni to, po wielu latach tułaczki wybrali sobie naszą gminę na ziemię obiecaną. Osiedlili się tutaj, bo to miejsce przypomina im utraconą ojczyznę. Nieistniejący już od ponad trzydziestu lat PRL.

Krasnoludki najprawdopodobniej zamieszkały w Bystrzycy lub jej najbliższej okolicy. Nie widzimy ich na co dzień bo z natury są płochliwe i unikają ludzi. To, że zamieszkują  gminę można poznać po tym, że została zainstalowana dla nich specjalna budka. Prawdopodobnie wraz z napływem kolejnych osobników na terenie gminy będą powstawały kolejne takie budki.

Niektóre osoby z którymi rozmawiałem na ten temat twierdzą, że to nie budka dla krasnoludków tylko przystanek autobusowy. Oczywiście to wierutna bzdura. Znak oznaczający przystanek postawiono tylko po to, żeby nie wzbudzać podejrzeń osób postronnych. Osobiście nawet nie dopuszczam myśli, że coś takiego z przeznaczeniem na przystanek mogło zainstalować sołectwo albo nie daj Boże gmina. Po sprawdzeniu jak wyglądają nowe przystanki u sąsiadów wręcz utwierdziłem się w przekonaniu, że to na pewno budka dla krasnoludków!
Tylko uśmiech politowania może wzbudzić twierdzenie, że to jest przystanek autobusowy.Bo prawdziwy przystanek autobusowy wygląda tak! Został zamontowany w tym samym czasie co nasza budka dla krasnoludków.


Andrzej Jaśkiewicz


Komentarze
aby tak dalej dnia październik 20 2015 22:32:15
Panie redaktorze dokładnie wiadomo jakimi warunkami są objęte przystanki autobusowe.Wiele razy już gmina Wleń zasłynęła z absurdów. Sam osobiście widziałem jak w tym miejscu zatrzymuje się autobus PKS Bolesławiec, a więc w ocenie przeciętnego "Kowalskiego" powinno być wszystko OK!
Realia jednak same za siebie mówią ,że wybory samorządowe nie do końca przyniosły normalność taką jaka powinna być. Powyższy artykuł obrazuje jak bardzo się interesują takimi sprawami urzędnicy gminy Wleń, Zarząd Dróg Powiatowych??
Haha dnia październik 21 2015 07:28:52
Ale temat wow do tvn24 wezmą redaktora słaba afera słaby artykuł. Lepiej żeby dzieci mokly jak deszcz pada czy zrobić wiatę metodą gospodarczą?
nnn dnia październik 21 2015 08:32:26
Ten przystanek został postawiony przez mieszkańców. Można się śmiać, lub pogratulować zaradności. Dzieci dzięki niemu nie mokną. Dziękujemy panu sołtysowi.
Nie rozumiem dnia październik 21 2015 09:18:17
Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego nie wybudowano takiego przystanku jak ten na zdjęciu poniżej? Przypuszczam , , że w każdej innej gminie po wybudowaniu czegoś takiego Sołtys spalił by się ze wstydu a burmistrz natychmiast podał do dymisji. We Wleniu mieszkańcy wpadli w zachwyt i uwielbienie. Macie Wlenianie przystanek na miarę waszych potrzeb i aspiracji.
do" nnn" dnia październik 21 2015 09:41:12
Wszelkie inicjatywy społeczne uważam za sukces tylko dla czego ludzie , którzy mają dobre pomysły nie potrafią zrealizować swego planu? Osobiście uważam,że pieniądze zostały wyrzucone dosłownie w błoto.Fundusz sołecki +dobre chęci urzędnicze a obrazek z wiatą drewnianą powinien właśnie przedstawiać nowość w gminie czyli normalność. Jednak na razie niema się czego spodziewać.
mieszkanka dnia październik 21 2015 17:12:16
wstyd dla władz gminy za taki obrazek, myślałam, że tylko p. Mościcki nie przejmował się swoją pracą, ale widzę, że nowemu burmistrzowi też na estetyce i wizerunku gminy nie zależy
kim dnia październik 21 2015 19:00:59
No ale afera! I co takiego się stało? Czy naprawdę nikt nie widzi, ze od kilku miesięcy naprawdę dużo się zmienia. Nie wszystko i nie wszędzie, ale ciągle jest coś robione, naprawiane, remontowane. Jak wyglądają nasze wiaty przystankowe z pleksy? Same się zniszczyły? Czyjeś dzieci to zrobiły. Ile jeszcze razy mają być naprawiane. Zwykły rozklad jazdy nie może powisieć 3 dni, bo zaraz ktoś zrywa. Puknijcie się wieczni krytykanci i zacznijcie reagować na wandalizm i cwaniactwo.
A tzw. felieton? Właśnie po to, by wzbudzić emocje.
do kim dnia październik 21 2015 19:42:59
Kim mogła byś sprecyzować gdzie ciągle jest coś robione, naprawiane, remontowane? bo jakoś nic takiego nie widzę. Chyba, że to twoja wyobraźnia tak pracuje?
hahah hahah dnia październik 21 2015 20:11:04
Kim masz rację na tym przystanku w ogóle nie przewidziano miejsca na rozkład to wandale nie będą mieli co zrywać, nie ma też pleksi to nie bedą mieli co rozbijać. To po prosu jest genialne!
Elff dnia październik 22 2015 18:22:22
To bądź taki miły i wydrukuj rozkład jazdy i przyklej Starsze Panie na pewno będą wdzięczne
he dnia październik 22 2015 20:18:41
ale tandeta
małe wyjaśnienie dnia październik 26 2015 16:57:44
Czytając powyższy artykuł jest mi przykro. Najłatwiej jest krytykować i wyśmiewać cudze inicjatywy. Mieszkańcy Bystrzycy od roku starają się o pieniądze z gminy na nową wiatę. Kwestia ta była podnoszona wielokrotnie na spotkaniach z burmistrzem, niestety na razie jeszcze czekamy. W obliczu zbliżającej się zimy sołtys postawił wiatę z własnych materiałów. W grę nie wchodziły żadne pieniądze publiczne. Jest to rozwiązanie tymczasowe, głównie dla dzieci, które jeżdżą autobusem do szkoły i przez wiele lat mokły na przystanku.
AUTOR TEKSTU dnia październik 26 2015 18:33:31
Fundusz Sołecki Bystrzycy w 2015 roku wynosi dokładnie 11 985,36 zł. W tym na promocję wsi 4500z ł na imprezy okolicznościowe 4000 zł. W pierwszym półroczu wydano 4 473,32 zl. Na przystanek dla dzieci zabrakło pieniędzy? Pozostawiam to bez komentarza.

Pieniądze z funduszu sołeckiego są dla wsi dostępne już co najmniej od kilku lat. Rokrocznie jest to kwota około 10.000 zł
Przez te wszystkie lata nikt nie pomyślał o moknących na deszczu dzieciach?

Może w ramach "małego wyjaśnienia" napiszesz na jaki cel wydano 4 473,32 zł. Jakie ważniejsze inwestycje były do zrobienia niż przystanek dla dojeżdżających dzieci?

Nawet niewielkie środki jakimi dysponuje sołectwo (chociaż wcale nie są one aż tak małe) można wydawać efektywnie i racjonalnie.
he dnia październik 28 2015 21:56:39
dostają taką kasę co roku i jeszcze chcą od burmistrza ekstra kasę na przystanek?????
Mam pomysł! dnia październik 29 2015 08:17:17
Jeśli architektura przystanku w Bystrzycy razi naszą wrażliwość estetyczną to zróbmy coś , zrzućmy się i pomóżmy naszej gminie wybudować piękne drewniane przystanki autobusowe. Koszt wybudowania jednego to tylko 6-30 tysięcy. Wiadomo, te proste i brzydsze- tańsze, ale już te, które nam się na pewno podobać będą, to 20-30 tysięcy. Nie widzę problemu, pieniądze z funduszu sołeckiego na dany tok przeznaczymy na lakier. Pa, jak mawia Alutka.
Tak masz dnia październik 29 2015 10:27:51
BARDZO GŁUPI POMYSŁ!
he dnia październik 31 2015 10:32:41
za 11 tysięcy można mieć i ładny i praktyczny przystanek, mają kasę, dlaczego jej nie przeznaczą na przystanek ?
Dodaj komentarz
Nick:4 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

XXI Memoriał Uliczny im. Michała Fludra
XXI Memoriał Uliczny im. Michała Fludra
XXI Memoriał Uliczny


j2369 weeks
Administrator337 weeks
tender337 weeks
jasiek338 weeks
admin338 weeks
gisia339 weeks
jordan340 weeks
enisia340 weeks
lekul340 weeks
Maskonp341 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
12135258 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.