wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Informacja burmistrza Artura Zycha o pozyskiwaniu przez Gminę Wleń środków zewnętrznych w marcu 2015 r.
Informacja o pozyskiwaniu przez Gminę Wleń
 środków zewnętrznych w marcu 2015 r.    W marcu 2015 r. Gmina Wleń złożyła 4 wnioski o dofinansowanie następujących zadań:

1. W ramach programu współpracy transgranicznej EWT Polska- Czechy Gmina Wleń wspólnie z Gminą Jiřetin pod Bukovou złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pn. "Wleń i Jiřetin pod Bukovou - projekt współpracy transgranicznej". W ramach realizacji zadania zaplanowano organizację  biegów sportowych dla uczniów szkół podstawowych  i gimnazjalnych w Jiřentinie i we Wleniu (Memoriał Uliczny im. Michała Fludra), wydanie publikacji dotyczących Wlenia i Jiřetina (widokówki, ulotki, album) oraz wykonanie tablic informacyjnych.  Celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności turystycznej i sportowej Gminy Wleń.
Wnioskowana wysokość dofinansowania wynosi 17 757, 00 euro.

2. W ramach Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest dla Gminy Wleń  w roku 2015. wystąpiono do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu o środki na sfinansowanie demontażu, zabezpieczenia, transportu  i utylizacji wyrobów zawierających azbest.  Celem projektu jest utylizacja azbestu. Obok ochrony zdrowia, która ma nadrzędną rangę, ważnym aspektem jest również ochrona środowiska naturalnego. W Gminie Wleń znajduje się obecnie ponad 200 ton tej rakotwórczej substancji najczęściej w postaci pokryć dachowych (tzw.eternit). W ramach programu po stronie gminy będzie usunięcie pokrycia dachowego, natomiast po stronie klienta będzie nowe położenie nowego pokrycia dachowego. Aby uczestniczy w projekcie należy zgłosić na właściwym wniosku deklarację uczestnictwa. Wybór wniosków do realizacji zależy jedynie od kolejności zgłoszenia. Wnioski nie zrealizowane w tym roku przechodzą automatycznie na rok następny.
Wnioskowana kwota dofinansowania 170 000 zł.

3. Do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji złożono wniosek na przygotowanie strony internetowej gminy zgodnie z nowymi wytycznymi umożliwiającymi korzystanie z niej osobom niepełnosprawnym ( art. 12 c ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne). Nowa strona będzie posiadała specjalne kontrasty dla osób niedowidzących, będzie istniała możliwość powiększania czcionki, strona będzie także automatycznie dopasowywała się do urządzenia, na którym będzie wyświetlana (komputer, tablet, smatfon) .   Stworzenie i uaktualnienie treści serwisu internetowego służyć będzie nie tylko lokalnej społeczności, ale przyczyni się do promocji   i prezentacji gminy na zewnątrz , co może mieć znaczenie dla pozyskania nowych inwestorów, nawiązywania kontaktów w tym pozyskiwanie partnerów (również z sektora prywatnego) na rzecz budowania partnerstwa i wspólnego realizowania przedsięwzięć. Strona internetowa to również jedno z narzędzi marketingu i promocji regionu poprzez promowanie miejsc o charakterze historycznym, turystycznym oraz wydarzeń kulturalnym.
Wnioskowana kwota dofinansowania: 15 000 zł.

4. W ramach konkursu ogłoszonego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej " Gminne programy aktywizacji społeczno- zawodowej na rzecz budownictwa socjalnego - edycja 2015" złożono ofertę realizacji zadania pn. "Aktywizacja społeczno- zawodowa w Gminie Wleń". Celem projektu jest zaktywizowanie w okresie od kwietnia do grudnia  2015 r.  grupy 10 osób długotrwale bezrobotnych, korzystających z pomocy MGOPS we Wleniu ora wyremontowanie 6 lokali komunalnych. Dzięki projektowi zwiększy się aktywność zawodowa osób pozostających bez pracy. Szkolenia zawodowe podnoszące kwalifikacje ww. osób zwiększą ich atrakcyjność na rynku pracy.
 Wnioskowana kwota dofinansowania: 104 000 zł.

                                                                                   
                                                                                                 
     Artur Zych
                                                            


Komentarze
:) dnia marzec 11 2015 22:47:49
BRAWO!!
kibic dnia marzec 12 2015 07:05:51
a coz internetem który był dostępny na placu ratuszowym,turyści nie mają dostępu
Panie Burmistrzu dnia marzec 12 2015 08:45:34
Skoro pan informuje na łamach, to ja się nie łamię i pytam na tych łamach.
Czyli złożono wnioski, ale dotacji jeszcze nie otrzymano! Czy obowiązuje wkład własny i ile?
do pkt:
1. Czyli 17.757,00 s64; na dzień 11.03.2013 wynosi 73.833,606 zł. Suma jest płynna. Minus
20% = 59.066,89 zł. Czy Gmina musi wydać około 19.266,73 zł? Czy ta wnioskowana kwota jest do podziału czy tylko dla Gminy Wleń?
2. Azbest jest produktem natury i nieruszany nie stwarza zagrożenia, ale taka była dawniej polityka, szybko, tanio. A dzisiaj? Mam nadzieję, że nie będzie to firma krzak i nie będzie to robić bez żadnego zabezpieczenia. Czy jest precyzyjna inwentaryzacja obiektów mających eternitowe pokrycie dachowe? Ponad 200 ton, to około 11.111,11 m2, to ponad 70 objektów.
3. Tutaj wystarczą 2 ruchy lub ustawienie na pulpicie i uzyskuje się te efekty. Ładnie brzmi ta Ustawa no i wystarczy tylko podszkolić lub pokazać. Technika wyprzedza Ustawy o lata świetlne. Ustawa zezwala, to trzeba korzystać. Czy Gmina też dołoży te 3.000 zł?
4. Czyli program dotyczy też rynkowych stójkowych i ratuszowych nielotów? Czy w tej wnioskowanej kwocie jest szkolenie i remont? Czy Gmina też musi wyłożyć 20.800 zł ?
5. Dlaczego nie ma jeszcze oświadczeń majątkowych?
6. Ile osób podpisało petycję o ratowaniu Kolei Doliny Bobru?
7. Czy jest już przetarg na sprzątanie miasta dla zewnętrznych firm z pełnym zapleczem technicznym? Mam nadzieję, że nie będzie to firma krzak z Gdańska.
Taki-tam dnia marzec 12 2015 12:53:45
No proszę,aż przyjemnie się czyta-widać że to jednak Wleń.Gula rosnie że coś zaczyna sie dziać niektórym,a może pytajacy sam dla dobra nas wszystkich zgłosiłby jakiś fajny projekcik!
ale gul lata dnia marzec 12 2015 15:29:17
azbest produktem natury???
pewnie za dużo go masz koło domu i ci mocno na drogach oddechowych osiadł...
robak dnia marzec 12 2015 19:57:37
do ale gul lata - azbest jest jak najbardziej produktem natury, zanim skrytykujesz - sprawdź
margo dnia marzec 12 2015 21:11:29
bardzo przyjemnie się to czyta, za starania należy pochwalić (burmistrza czy sekretarza?), tylko czy naprawdę trzeba dokładać środki miasta do projektu unijnego, aby dzieci wzięły udział w biegu ulicznym ? widokówki, ulotki przydadzą się na targi turystyczne w JG, tylko co będzie jak turyści się nabiorą i tłumnie zwalą się do naszego miasta, czy przyjadą po raz drugi ? album - będzie wyłożony w urzędzie, żeby mieszkańcy mogli go obejrzeć czy to prezent dla kogoś? skoro są pieniądze w urzędzie to może lepiej je przeznaczyć na chodniki i ulice, albo doprowadzenie przystanków do przyzwoitego wyglądu ?
jeśli pozyska się środki na usuwanie eternitu z dachów to będzie duży postęp w naszej gminie, tylko czy tych, którym się to zafunduje będzie stać na nowe dachy?
plus za próbę pozyskania środków na nową stronę internetową, tylko dlaczego informatyk w urzędzie tego nie potrafi zrobić?
bardzo duży plus jeśli się uda pozyskać środki na remont mieszkań komunalnych, tylko ile mieszkań można wyremontować za pieniądze przeznaczone na świetlicę w Bełczynie? (o środkach na program do aktywizowania długotrwale bezrobotnych korzystających z MGOPS i ich atrakcyjności na rynku pracy wolę się nie wypowiadać)
Podsumowując: w porównaniu do poprzedniej władzy jest w urzędzie w końcu pracowity sekretarz, a burmistrz może mógłby trochę pochodzić pieszo po Wleniu, bo gdy chodził przed wyborami było ciemno i nie wszystko mógł dojrzeć.
i jeszcze słowo do Margo dnia marzec 13 2015 00:40:17
Margo, w moim odczuciu galopujesz bez głębszego zastanowienia się. Zacznę od świetlic: gdybyś była mieszkanką Bełczyny, czy jakiejkolwiek innej maleńkiej wsi; była powiedzmy bez samochodu, na wątłej emeryturze, czy bezrobociu,mąż odszedł , może umarł, dzieci się rozjechały a Twoje potrzeby prospołeczne ograniczałby dodatkowo fakt, że na tym " końcu świata " nie ma miejsca służącego i zapraszającego do budowania relacji, spotkań, rozmów; nie ma płaszczyzny do poszerzania światopoglądu , do dzielenia się i współdzielenia pasji, prawdopodobnie zmieniłby się Twój pogląd na kwestie remontów "wiejskich ośrodków kultury ". W przypadku świetlicy w Bełczynie- koniecznych remontów. Nawet , gdybyś takie miejsce na ziemi uznała za jedyne miejsce , w którym pragniesz żyć, prędzej czy później dla zmiany klimatu, zechciałabyś wyjść do ludzi. Bieganie po sąsiadach jest pase, ludzie nie mają czasu, zatem fajnie wiedzieć, że jest punkt centralny, estetyczny punkt centralny,w którym po pierwsze nie sprawimy nikomu kłopotu, po drugie-spotkamy nam podobnych, po trzecie poczujemy się potrzebni bo ludzie się uzupełniają, po trzecie- konkludując- miło spędzimy czas. Uważasz , że to "luksus" nie wart inwestycji ?
Druga sprawa- przystanki. A jak długo potrwa ten ład ? Trzeba byłoby rozważyć i kwestię monitoringu, by móc karać wandali. Tymczasem hulaj dusza piekła nie ma-wiaty to obiekty przyciągające artystów i minimalistów.
Trzecia- dachy. Gdybym miała to g***o nad głową, modliłabym się o dzień, w którym ktoś zechce odciążyć mnie z części kosztów zerwania toksycznego materiału. To tak jakby przyszła do Ciebie Mama i powiedziała: dziecko, nie masz na leki ? Kupię Ci chociaż ten antybiotyk ! Czy ktoś z Twoich bliskich zachorował na nowotwór ?

Czwarta sprawa, Burmistrz jakkolwiek by starań nie dokładał, to i tak tylko grzeje tyłek w fotelu, a zapylają wszyscy dookoła ? Otwórz oczy Margo i porównaj. Tyle
do Brawo dnia marzec 13 2015 14:29:27
Dobrze, że władza informuje informuje o swoich działaniach. Ja jednak zaklaszczę i zaśpiewam wtedy, gdy zobaczę zatwierdzone promesy. Taki ze mnie niedowiarek.
Swojak dnia marzec 13 2015 14:35:10
Mam pytanie - czy sekretarz składa oświadczenie majątkowe? nie mogę go odnaleźć w BIPi-e, ale może ze mnie gapa lub nie znam się.
margo dnia marzec 13 2015 16:33:49
to może kilka słów ode mnie do i jeszcze słowo
swojego poglądu na świetlice wiejskie nie muszę zmieniać, tylko dlatego, że przedstawiasz swój punkt widzenia tak obrazowo, bo też uważam, że są potrzebne, tylko w sytuacji małego budżetu a dużych potrzeb należy do realizacji wybierać te zadania, które są ważniejsze i wybacz, ale mieszkania socjalne są wg mnie potrzebniejsze niż świetlica w Bełczynie. To fajnie, że wybrałaś Bełczynę na swoje miejsce do życia, że chcesz poszerzać swój światopogląd, dzielić się pasjami i miło spędzać czas w estetycznym punkcie centralnym, tylko pomyśl o tych, którzy mają zupełnie przyziemne potrzeby, pomyśl o dzieciach, które nie myślą o rozwijaniu swojej pasji, ale marzą o spokojnym kącie do nauki, bo właśnie przyszedł ojciec alkoholik i zaczyna się nad nimi znęcać, pomyśl o ich matce bitej i zastraszanej, takie obrazki widzisz tylko w TV? a ojciec czy matka, którzy boją się wracać do swojego mieszkania, bo syn pijak będzie się nad nimi znęcał? a rodziny, które spotyka nieszczęście, czy pożar domu? takie sprawy dzieją się wokół nas, w naszej gminie i ważniejsze jest umieszczenie matki z dziećmi z dala od męża (lub byłego męża) i ojca alkoholika niż to, żeby w Bełczynie, w której mieszka kilkadziesiąt osób remontować za 300.000 zł świetlicę, bo parę osób chce w estetycznych warunkach spędzać wolny czas. Powinnaś mieć przed oczami obraz tych dzieci i ich matki, kiedy będziesz się dobrze bawić w wyremontowanej świetlicy. Bo wg Ciebie takie mieszkanie socjalne to "luksus", a świetlica w Bełczynie zaspokaja oczywiście podstawowe potrzeby jej mieszkańców?
O przystanki wg Ciebie nie ma co dbać bo i tak zniszczą? A co widzą turyści wjeżdżając do Wlenia? Właśnie przystanek. I co pomyślą? A swoją drogą, to świetlicę też ktoś doprowadził do ruiny, czy to mieszkańcy Bełczyny tak się do niej garnęli, że ją zrujnowali? Przystanki w takiej postaci przynoszą wstyd naszej gminie i żaden kolorowy folder tego nie zmieni.
Odnośnie eternitu na dachach - jeśli warunkiem udzielenia pomocy w pozbyciu się azbestu jest położenie nowego dachu, to może rozejrzyj się po swoich sąsiadach i policz ilu byłoby stać na wydanie 10-20 tys. zł na nowy dach? nie widzisz żadnego? przetrzyj oczy i rozejrzyj się ponownie, może zobaczysz jednego czy dwóch. Gdyby ludzi było stać, to dawno by się tego pozbyli. czasami ofiarując komuś prezent należy zapytać czy go stać na jego przyjęcie.
Rolę burmistrza w tej sytuacji widziałabym jako koordynatora w umożliwieniu zorganizowania spotkania zainteresowanych mieszkańców i np. hurtowników budowlanych, bo kilku lub kilkunastu chętnych kupując wspólnie dachówki czy inny materiał na dach otrzymałoby dużą zniżkę w hurtowni.
A co do nowotworów, znasz rodzinę w której nikt nie chorował lub nie choruje, bo ja nie, więc Twoje pytanie jest nie na miejscu.
A jeśli chodzi o pracę burmistrza, to o poprzednim nie mam dobrego zdania, a nowy przyjmując budżet poprzednika bez zmian też dobrze nie zaczął, za to od kiedy pojawił się nowy sekretarz widać, że coś zaczyna się ruszać w tej gminie.
i jeszcze słowo do Margo dnia marzec 13 2015 18:32:26
Margo, nie odczytuję personalnie sączącego się pod tekstem zarzutu krótkowzroczności, bo choć pewnie znasz człowieka zza czcionki, to tu, nie wiesz kto za nią stoi. Bardzo się cieszę, że rodzi się dyskusja, bo dyskusja zawsze pozwala dostrzec więcej. Także dlatego, że dyskusja rodzi dobre pomysły, z których być może gmina skorzysta.
Nie jestem Bełczynianką. Nie trzeba być by wiedzieć, że ludzie są odseparowani od udogodnień dostępnych w większych aglomeracjach. Powiesz- tak wybrali. Podobnie jak swoich mężów wybrały poszkodowane kobiety. Faktycznie, wyboru nie mają dzieci. Zauważ jednak, że gro kobiet wyrywa się z patologicznych związków i zaczynając od zera , z ogromnym trudem buduje nową przyszłość, nowe domy w sensie bastionu dla swoich dzieci i nowe nich ściany w sensie stricte materialnym. Dochodzą do zwycięstwa cholernie wyboistą drogą i czy to nie jest trochę niesprawiedliwe, że choć dały radę- a dały prawem miłości,to nie były wspierane w żaden sposób ? Nie wiem ile we Wleniu jest takich rodzin, wiem na pewno że są wśród nich nieskore do działania. I Margo, ja nie stoję murem za wyłożeniem ogromnych kwot na jedną tylko inwestycję, mówię że potrzeb jest wiele i trzeba te pieniądze podzielić. Poza tym każdy ze składanych wniosków o dotacje rozważany jest pod kątem konkretnego celu. To nie jest jedna pula przyznawana do podziału.
Wracając do dachów. Wszyscy pragnęlibyśmy pozbyć się eternitu, jednak nikt nikogo nie zmusza. Prace finansowane odbędą się tylko i wyłącznie za zgodą rodzin, które zdeklarują wzięcie na siebie kosztów nowych pokryć dachowych. Inicjatywa dobra. I najważniejsze-opcjonalna.
W kwestii nowotworów w rodzinie : chciałam przede wszystkim zwrócić uwagę na to, że kiedy nie możemy zrobić już nic, zrobilibyśmy wszystko, by odzyskać, bądź przywrócić zdrowie bliskim. Powinnam faktycznie oględniej dobierać słowa.
Pomysł ze skonsolidowaniem wydatków na nowe dachy bardzo dobry i wart wzięcia pod uwagę.
Co do przejęcia budżetu pamiętajmy, że o trybie finalnym decyduje rada miejska. Jako większość. Nie szafowałabym zatem spersonalizowanymi opiniami.
subiektywny dnia marzec 13 2015 18:43:33
Brawo za złożenie wniosków, choć 4 to niewiele. Wszystkie przecież nie przejdą na raz.
Usunięcie azbestu nie jest problemem... problem czym go zastąpić więc projekt umiarkowanie pomocny.
Biegające dzieci - kolejny Memoriał Uliczni im. M. Fludra przy coraz mniejszej chęci ze strony dzieci? Czy nie ma innych sportów i większej wyobraźni piszących wnioski?
Strona internetowa - może jak urzędowy informatyk zrobi to za dodatkowym wynagrodzeniem, będzie lepsza i będzie można wymagać więcej.
I na koniec... aktywizacja bezrobotnych. Czy tym nie zajmuje się UP w Lwówku Śląskim? Długotrwale bezrobotnych? Bo pracują na czarno? Bo nie chce im się ruszyć sprzed telewizora? Bo opieka daje na piwo w wystarczy? I na pewno po takim szkoleniu nikt ich do pracy nie zapędzi jeśli sami nie wyjdą z inicjatywą. Strata pieniędzy.
i jeszcze słow do Margo ( uzupełniająco ) dnia marzec 13 2015 18:48:23
nie powiedziałam, by pozostawić przystanki w obskórnym stanie. Powiedziałam, że to wymaga większego nakładu finansowego, bo z mentalnością młodych wlenian, tylko pod okiem monitoringu ta inwestycja ma sens.
i jeszczes słowo do Subiektywnego dnia marzec 13 2015 19:04:56
Memoriał im. Michała Fludra to wydarzenie flagowe dla miasteczka i powtarzane od lat. Znane ludziom nie tylko okolicznie. Uważam, że w ramach promocji Wlenia, projekt ma sens. Nikt się jeszcze nie wyrwał z na tyle godnym uwagi, aktywizującym społeczeństwo pod kątem aktywności fizycznej planem, by pieniądze możliwe do zdobycia przeznaczyć na coś innego.
margo dnia marzec 13 2015 19:13:11
do i jeszcze ... - czy mogę poprosić o radę, jak nie podawać spersonalizowanej opinii jeśli chodzi o działania podejmowane przez burmistrzów, obojętnie obecnego czy poprzedniego nie pisząc słowa burmistrz?
do mar.. dnia marzec 13 2015 19:16:50
raz jeszcze- to rada miejska, większością głosów, zatwierdziła budżet.
margo dnia marzec 13 2015 19:39:06
do i jeszcze - zrobiła to, bo została oficjalnie na sesji poproszona o to przez burmistrza
^%^% dnia marzec 14 2015 23:03:11
Bawią mnie dzieci wasze komentarza !!!
? dnia marzec 15 2015 08:23:45
?
Idż sie bawic gdzie indziej dnia marzec 15 2015 08:35:01
procenciku :)
koordynator licencjonowany dnia marzec 16 2015 19:03:14
Aktywizacja społeczno- zawodowa w Gminie Wleń

a w projekcie:

2) Koszty obsługi zadania publicznego, w tym koszty administracyjne związane z koordynacją projektu, jego obsługą finansową i prawną, w szczególności:
r6; wynagrodzenie koordynatora projektu,
r6; wynagrodzenie obsługi księgowej związanej z wykonaniem zadań w ramach projektu,
r6; wydatki przeznaczone na zakup materiałów biurowych niezbędnych do realizacji zadań.
UWAGA: KOSZTY POŚREDNIE FINANSOWANE Z DOTACJI WYMIENIONE
W PUNKCIE 2 POWINNY STANOWIĆ MAKSYMALNIE 10 % DOTACJI.

dotacja to 104 000 zł, 10% od niej to 10 400 zł

za takie pieniądze co roku mogę aktywizować tych długotrwale bezrobotnych przez następnych 10 lat, czy można składać swoją ofertę na koordynatora?
Mieszkanka .. dnia marzec 17 2015 08:27:10
Pan Burmistrz ma zdrowe spojrzenie na nasze Zapomniane miasto,,,Widać ,ze chce mu się i coś się zaczyna dziać ,,,Widać po ulicach miasta ,jak sprzątają ,jest coraż czyściej ,,mniejmy nadzieję ,że już tylko lepiej będzie się nam tu mieszkało .
margo dnia marzec 17 2015 19:21:47
nasze miasto nie jest Zapomnianym miastem tylko miastem, w którym przestrzeń publiczną poprzednie władze przy pełnej aprobacie radnych kompletnie zniszczyli, a że łatwiej się niszczy niż buduje to o wiele więcej lat będą trwały prace nad naprawą, zostało tylko 5 lat na korzystanie ze środków unijnych, czy nowa władza wykorzysta je na inwestycje we Wleniu? czy tylko na takie projekty jak w p-kcie 1 ? czas pokaże ...
gość z poza wlenia dnia kwiecień 01 2015 17:19:32
Czyli dalej pieniądze będą trwonione na bzdety , widać że w radzie zasiada banda niekompetentnych ignorantów niepotrafiąca określać priorytetów w gminie. Chcecie uatrakcyjnić miasto jakimiś tabliczkami!?
Drogi w tym mieście to tragedia zęby można sobie wybić o kierownicę jadąc autem a idąc to nawet miejscami nogę złamać...
Nikt nie widzi walącego się na chodnik starego niebieskiego budynku w środku rynku ? Jak jakaś cegłówka spadnie to zabić kogo może, no ale co tam lepiej zainwestować w portal na który i tak prawie nikt nie wchodzi a jak już wejdzie to przez czysty przypadek...
Dalej nawiązując do atrakcyjności Wlenia kolejną rzeczą mogło by być ogrodzenie działki PKP te betonowe jak i metalowe. Każdy chyba przyzna że swego czasu dobrze się prezentowało wystarczy odrobina pracy i będzie jak nowe. Zamiast tego jakiś baran uzupełnił przerwę w ogrodzeniu kamień/metal dwoma profilami na kształt litery T i przypiął z jednej strony trytytkami...
Odnośnie oświetlenia no widać że coś tam się dzieje i pojawiło się kilka nowych żarówek w paru lampach, zobaczymy co dalej.

Weźcie się ludzie ogarnijcie i naprostujcie albo natychmiast zmieńcie osoby zasiadające w radzie bo inaczej z Wlenia nic nie będzie...
Dodaj komentarz
Nick:2 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Świeto Policji
Świeto Policji
Święto Policji


j2368 weeks
Administrator336 weeks
tender336 weeks
jasiek337 weeks
admin338 weeks
gisia339 weeks
jordan340 weeks
enisia340 weeks
lekul340 weeks
Maskonp340 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
12130743 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.