wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Budżet na 2015 rok - jakie inwestycje w gminie?

Tegoroczny budżet to kontynuacja inwestycji z lat poprzednich. Poza niewielkimi korektami wprowadzonymi przez burmistrza Artura Zycha praktycznie przyjęto dokument przygotowany przez poprzednie władze.

Tradycyjnie większość środków zostanie wydatkowanych na sołectwa. Ponad 800.000 złotych to koszt kanalizacji w Bystrzycy. W Bełczynie rozpocznie się remont kolejnej świetlicy wiejskiej. Koszt  etapu po przetargu wyniesie 263.000 złotych. To niemal dwukrotnie więcej niż zaplanowano na ten cel w budżecie 130.000 trzeba więc będzie poszukać dodatkowych srodków. Remont i doposażenie OKSiT będzie nas kosztowało 50.000 złotych, podobnie jak budowa bieżni przy Zespole Szkół. Na nowy wóz bojowy dla OSP przeznaczono 250.000 złotych, a 100.000 złotych na remont oczyszczalni ścieków.

 Fundusz Sołecki to 123.000 złotych, w tym zgodnie z uchwałami rad sołeckich 27 000 złotych zostanie wydanych na imprezy integracyjne, kulturalne itp. Rekordzistką jest tu Bystrzyca. Na promocję i „imprezy okolicznościowe” przeznaczono 8.500 złotych. Mizernie przy tych wydatkach wygląda kwota na remont chodników we Wleniu, bo to zaledwie 5.000 złotych.

Ciekawostką jest to, że zaplanowano sprzedaż majątku gminy na kwotę blisko 700.000 złotych.  Pani Mari Gierczyk stwierdziła, że w przypadku nie wykonania sprzedaży mogą pojawić się  problemy, jednak radnych nie interesowało na czym miały by one polegać.

Budżet został przez Radę Miast i Gminy przyjęty większością głosów. Przeciw była radna Anna Zając.OBEJRZYJ WIDEO Z PRZEBIEGU GŁOSOWANIA
ANDRZEJ JAŚKIEWICZ
Komentarze
obserwator dnia luty 10 2015 21:35:20
ludzie ja juz tesknie za Moscickim!
szkoda słów dnia luty 10 2015 21:51:25
Jeśli tak ma wyglądać wyborcze hasło "STOP STAGNACJI" przy tworzeniu budżetu to ja się pytam czy naprawdę wszystkim jest obojętne, że wydaje się pieniądze lekką ręką na zabawy integracyjne, a burmistrz nie wnosi uwag do zmian w kwestii ochrony środowiska a dokładnie stawiania na przydomowe oczyszczalnie ścieków. Ustala się kwotę 5000zł na rok 2015 to jak to nazwać.? Kto przygotował, kto bierze odpowiedzialność za absurd jaki został przegłosowany, ale wpierw przygotowany i przedyskutowany przez komisję. Pani radna Zając szacunek za podjętą decyzję.
brak słów dnia luty 11 2015 08:15:29
promocja Bystrzycy? Ale o co chodzi? Więcej niż na chodniki, nie wspomnę o ul. Dworcowej, którą niedługo nie będzie jak przejechać. Poki co wielkie rozczarowanie i...stagnacja
śmieszek dnia luty 11 2015 08:55:10
5tys. zł na chodniki vs. 50tys zł na OKSiT. Z chodników korzystają setki osób dziennie, do OSKiTu chodzą tylko pracownicy. Poza tym 5 tys to chyba jakiś niesmaczny żart. Wolałbym chyba w ogóle nie zobaczyć w tej rozpisce chodników przy takiej kwocie. Bo niby co to jest 5 tys zł? Starczyz na wyremontowanie chodników przy mieszkaniach wszystkich klakierów?
Szkoda, że polityka "świetlicowa" jest kontynuowana. To wcale nei musi byc tak że skoro w nielestnie czy tam w marczowie jest świetlica to w bełczynie też MUSI być - bo moim zdaniem nie musi. Śmiesznie sie jedzie naszą gminą. Wszędzie wokół zaniedbana, syf, krzywe chodniki, brudne ulice, obdrapane budynki a tu nagle buuuum nowiutka świetlica w nielestnie, buuuum nowiutki ratusz, buuuum świetlica w marczowie. Po raz kolejny brawa dla radnych! Władza się zmieniła, radni się zmienili, we wleniu wciąś STAGNACJA i UWSTECZNIENIE!!!
Ciekawy dnia luty 11 2015 09:26:24
A ja mam pytanie - kiedy zostanie zaktualizowany BIP? Kto odpowiada za to zadanie?
do Ciekawy dnia luty 11 2015 09:54:01
Nie wymagaj za dużo od pracowników urzędu "informatyka, obsługi rady" oni jeszcze są w letargu po zmianie szefa.Przyzwyczajeni do sielskiego życia urzędniczego mają teraz nagle się zmienić?
Gdzie jest nowy sekretarz "świeża krew" to chyba jest w jego zakresie obowiązków nadzór nad pracownikami odnośnie bieżących aktualizacji na "BIP"
Coś się wydaje ,że wielkie obietnice wyborcze o zmianie wizerunku coraz bardziej się oddalają.Pierwsze efekty to przedstawiony budżet.Szok
Ciekawy dnia luty 11 2015 11:09:00
Na BIP-ie sekretarzem jest nadal pan Fluder.!!!
Dorota dnia luty 11 2015 11:18:52
Cała ta Rada jest jeszcze gorsza od poprzedniej ,niekompetencja bije po oczach ,mieli być samodzielni radni a zamienili sie w maszynki do przytakiwania WSTYD
Nick dnia luty 11 2015 13:44:54
Cale gorsze jest wszystko to,ze na tej stronie wszystkie artykuły są na temat polityki, nic pozytywnego co dzieje się w naszym społeczeństwie , a społeczeństwo zapatrzone w artykuły na slepo komentuje. A co ktoś napisał w artykule o tym,ze czeka zeby padlo jego nazwisko,a skonczy sie w sadzie. Jestem kolejnym gosciem co tez juz czeka.
w tym mieście dnia luty 11 2015 14:04:29
W tym mieście gdybyście mięli złote chodniki to by wam przeszkadzało że są elastyczne.

Ot co. Zawsze od zalania dziejów, cały czas coś NIE pasuje części mieszkańcom miasta. Przewaga wsi polega na tym, że oni tam potrafią dostosować się do panujących warunków, a przede wszystkim sami biorą się pracy...
Wilma do "w tym mieście" dnia luty 11 2015 14:43:14
od zalania dziejów

Co masz na myśli? Potop?

Przewaga wsi polega na tym, że oni tam potrafią dostosować się do panujących warunków, a przede wszystkim sami biorą się pracy...


Do jakiej pracy?
hej dnia luty 11 2015 14:51:44
do Nick i w tym mieście - napiszcie co Wam się we Wleniu podoba? I koniecznie wymieńcie miejscowości, które widzieliście, a które mają tak piękne położenie jak Wleń, a są znacznie bardziej od Wlenia zaniedbane, pojadę do nich, obejrzę i ucieszę się, że we Wleniu nie jest tak źle, tylko obawiam się, że możecie mieć problem, bo jak długo żyję i jeżdżę po kraju i Europie, to tak zaniedbanego miasteczka, a jednocześnie tak pięknie położonego nigdzie nie widziałam.
do hej dnia luty 11 2015 14:59:53
to sie wyprowadz
Taki Tamtedy dnia luty 11 2015 15:01:20
Nie chodzi o zaniedbanie miasteczka tylko chodzi,ze wiele osob cos robi,zeby to zmienic, pracuja na rzecz naszej gminy ,a tego nikt nie docenia tylko wszystko zle.
Do hej dnia luty 11 2015 15:08:47
Do takiej pracy chocby krzaki powycinac wokol drog,to nie rejon gminy a drogowców, powycinac pokrzywy, pozbierac smiecie , posadzic kwiatki wokol swoich posesji. Zaraz odnajda sie tacy co napisza,to przeciez Gmina ma to robic, tylko popatzrecie gdzie Wlen lezy ,daleko od drog krajowych, jaki maly budzet, brak zakladow wiec Gmina nie ma pieniedzy na to wszystko,a mieszkancy moga sami troszke tez porobic nikomu nic sie od godzinki na miesiac nic nie stalo,a potem zapalic grila,pogadac z sasiadami iwszyscy zadowoleni
Taki-tam dnia luty 11 2015 15:50:30
Mata co chceta-zamiast radnych wnoszacych cos nowego-ci sami co zawsze rączkę podnosili/fajne chłopy/A budżet-na nowy budzet trzeba najpierw znależć NOWE PIENIĄDZE,bo te pieniądze stara rada już wczesniej wydała na wcześniej zaangażowane projekty. Z PUSTEGO I SALOMON NIE NALEJE-stara to prawda,ale zminic mentalność naszych współbraci to zadanie dla mocarzy-bo tu trzeba uruchomić ROZUM.
do Taki-tam dnia luty 11 2015 16:57:49
chyba ten budżet nie jest taki pusty, skoro wynagrodzenia burmistrz sobie nie obniża, radni też sobie diet nie obniżyli, prawie pół miliona dla oksitu jest, na imprezy w wioskach jest, nie ma tylko na remont chodniki i ulic we Wleniu
NIKI dnia luty 11 2015 17:10:04
Jeszcze nikt nikomu nie dogodzil,byl Burmistrzem P.Moscicki bylo zle jest P.Zych tez nie pasuje-zenada!!!
do NIKI dnia luty 11 2015 17:36:03
żenada to taki wpis jak twój
do NIKI dnia luty 11 2015 17:49:15
P. Mościcki nie inwestował we Wleniu prawie w nic przez całe lata, przez co Wleń popadał w totalną ruinę, chodniki, ulice, oczyszczalnia, budynki komunalne - wszystko do generalnego remontu, nastał P. Zych, co robi ? kontynuuje politykę P. Mościckiego, czy to się może komuś podobać ? Może tobie ? ciekawe dlaczego ?
ograniczeni ludzie!!! dnia luty 11 2015 19:07:18
Jest to logiczne że został poparty budżet bo tworzy się go przez cały rok a nie w jeden miesiąc!!! Nowy burmistrz, nowa rada i budżet utworzony w ciągu miesiąca??? Przemyślcie pewne kwestie zanim cokolwiek napiszecie.
??? dnia luty 11 2015 19:40:11
a od kiedy to budżet tworzy się caly rok?????? cały rok to sie go realizuje ale nie tworzy, a nowy burmistrz miał ładnych parę miesiecy na zrobienie poprawek, jakich by chciał albo jekie chcieliby radni, i co razem zrobili? uchwalili to co im przygotował poprzednik i obecna skarbniczka, dalej STAGNACJA górą
priv dnia luty 11 2015 20:47:56
a propo strony urzędu gminy to same bzdury: BIP nie zmieniony i nie aktualna strona o firmach tak jest już od ładnych kilku lat !!! pytam się co tam robi zatrudniony komputerowiec K******i,za co on pensję bierze ??? ktoś mi odpowie !!!.
hehe dnia luty 11 2015 20:48:09
To Pan Mościcki był pewny wygranej bo sypnął na swój sztandarowy projekt bardzo potrzebny-wręcz niezbędny w tak bogatym Wleniu-świetlicę w Bełczynie.Jeszcze 4 lata jego kadencji i by wsi zabrakło na świetlice.
? dnia luty 11 2015 21:52:26
dzieci na wioskach dostaną z pieniędzy na fundusz sołecki paczki świateczne tak zapisali w zal 10 do budżetu, czy dzieci we wleniu są gorsze od dzieci z wiosek, że tamte dostaną a wleńskie nic nie mają z tego budżetu na paczki, dlaczego?
na czym polega hasło "Stop stagnacji"? dnia luty 11 2015 22:43:54
wytłumaczy mi ktoś na czym polega Stop stagnacji? kontynuowana jest polityka p. Mościckiego, diety radnych na tym samym poziomie, wynagrodzenie burmistrza bez zmian, w OKSiT dalej udają, że pracują. Co sie tak na prawdę zmieniło poza burmistrzem? Te pozorne ruchy, że niby coś sie robi (zmiana systemu informacji i petycja ws. ratowania kolei)? Mówie "pozorne" bo niby coś sie dzieje, ale efektów brak. Więcej szumu niż pożytku z tego wszystkiego.
:) dnia luty 11 2015 23:44:48
bo to hasło oznacza, że stagnacja mówi STOP, na żadne zmiany się nie zgadzam i na nie nie liczcie, to jest właśnie cała treść tego hasła, ale widać że i na takim haśle można wygrać wybory,
kolejna zasługa dnia luty 12 2015 00:21:38
a zmiana godzin urzędowania to nie jest wyczyn godny odnotowania we wleńskich kronikach?
do kolejna zasługa dnia luty 12 2015 00:42:48
oby się nie okazało, że to będzie największe dokonanie burmistrza w jego kadencji.
kibic dnia luty 12 2015 07:20:56
Może we Wleniu postawic ładny nowy przystanek autobusowy,obok Dino,a nie tylko śwetlice
obserwator dnia luty 12 2015 10:11:31
No wlasnie urzad mial byc otwarty raz w tygodniu wieczorem np.czwartek od 18 do 20.
RH+ dnia luty 12 2015 10:30:53
Po obecnym Burmistrzu niestety nie spodziewam sie niczego więcej...taka polityka cieplej wody w kranie.
same zasługi dnia luty 12 2015 15:01:54
godziny urzędowania już dawno we wszystkich gminach pozmieniali, tylko u nas nie. więc nie jest to jakaś zasługa, tylko powolne dochodzenie do tego co u innych już dawno jest normą
do kibic dnia luty 12 2015 16:07:31
no tak, nie ma to jak postawienie przystanku tam gdzie nie jeżdzą autobusy. Ale widze, że logika typowego radnego, czyli zrobić coś (nieważne czy potrzebne), ale niech ludzie widzą, że coś sie dzieje. Dlaczego nie startowałeś w wyborach?
Ale zaproponuj to na radzie. Pewnie jak jeden podniesie ręke to reszta pójdzie za nim (jak zwykle). I wtedy będziesz miał swój przystanek
kibic dnia luty 13 2015 10:46:27
autobusy mogą przecież jeżdzić obwodnicą,a nie niszczyć i tak jużdzirawe ulice,iprzystanek byłby nowy i przy markecie
do kibic dnia luty 13 2015 18:05:58
podaj przykład jednego miasta gdzie wyprowadza się autobusy poza miasto (o tym, żeby wyprowadzić je na obwodnice to już w ogóle pomysł z kosmosu). Pomijając to, że pomysł jest do niczego, zrealizowanie tego wymagałoby zrobienia dwóch zatoczek dla autobusów ( z obu stron), po pierwsze pytam się -gdzie? Po drugie, wymagałoby to rozwalenie dopiero co zrobionego nowego chodnika. A przypominam, na chodniki mamy tylko 5 tys na rok.
nie kibic dnia luty 13 2015 23:42:28
przystanek przy Dino to bardzo dobry pomysł, po to się robi obwodnice, aby ruch ciężkich samochodów wyprowadzić poza centrum miast, autobusy przejeżdżające pod oknami są uciążliwe, we Wleniu nie ma dużych odległości do pokonania, a do stacji jest nawet dla większości mieszkańców dalej niż do Dino, a to że na chodniki mamy tylko 5 tys. zawdzięczamy naszym radnym
do nie kibic dnia luty 14 2015 13:31:30
nawet jeśli byłoby nawet 100tys. to w przypadku przystanku na obwodnicy byłyby to najgorzej wydane pieniądze. Jeśli myślisz, ze wystarczy postawić tam wiate i skończone to się grubo mylisz. Poza tym powtarzam: podaj przykład chociażby jednego miasta gdzie buduje się przystanki na obwodnicy. A potem zastanów się dlaczego takich rzeczy się nie robi.
nie kibic dnia luty 14 2015 14:00:08
a kto chce przystanek na obwodnicy? przystanek może stać obok terenu Dino
do nie kibic dnia luty 14 2015 15:40:19
i co to zmieni? autobusy zamiast jechać przez Jana Pawła II i Pocztową, będą jechały przez Kościuszki i rynek.
nie kibic dnia luty 14 2015 18:28:34
a po co mają jechać przez rynek? zjeżdżają z obwodnicy, podjeżdżają na przystanek i wracają na obwodnicę, tak jak wcześniej podjeżdżały pod stację zakręcały i wracały
he he dnia luty 14 2015 20:24:53
a po co Wleniowi autobusy? juz pociągi są zbędne, teraz kolej na autobusy....
he dnia luty 14 2015 20:59:01
ależ ty jesteś dowcipny :)
kibic dnia marzec 19 2015 08:04:18
to poo co obwodnica,jak ulica dworcowa ,pocztowa , jana pawlłajest niszczona
Dodaj komentarz
Nick:5 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

100 lat Zapory
100 lat Zapory
100 lat Zapory. SPŁYW BOBREM


j2385 weeks
Administrator353 weeks
tender353 weeks
jasiek354 weeks
admin354 weeks
gisia356 weeks
jordan356 weeks
enisia356 weeks
lekul356 weeks
Maskonp357 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
12545258 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.