wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
NIE AKCEPTUJĘ PROGRAMU ZYCHA!
Pan Artur Zych, kandydat na burmistrza z tak „dużym doświadczeniem”, przygotowując program wyborczy powinien wykazać się wiedzą nie tylko z zakresu tematów, które porusza, ale także znajomością realiów życia w naszej gminie.
Stwierdzam, że w swoim programie wyborczym nie poruszył żadnego z istotnych problemów. Nie pokazał również sposobu ich rozwiązania, uciekając w „tematy zastępcze”:

 - „... – podkreślenie dotychczasowego nieefektywnego aplikowania (o środki unijne).
 
A. Jaśkiewicz – Przez ostatnie lata publicznie podkreślałem nieefektywne aplikowanie o środki unijne przez obecnego burmistrza. Pan Zych tej odwagi nie miał!


 - „...aplikowanie o środki z funduszu Wyszehradzkiego”
 
 A. Jaśkiewicz - Jako kandydat powinien pan wiedzieć, że w przypadku Wlenia, będzie to mało efektywne, ponieważ w funduszu Wyszehradzkim priorytetowo traktowane są wnioski obejmujące swoim zakresem działania jednocześnie wszystkich partnerów: Węgry, Słowację, Czechy i Polskę.  Uważam, że należy skupić się na pozyskiwaniu środków dostępnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 np. za pośrednictwem ZIT Aglomeracji Jeleniogórskiej.


- „Wprowadzanie systemu powiadomień SMS (…) umożliwiającym przeprowadzanie referendów w najważniejszych sprawach”
 
A.Jaśkiewicz - panie Arturze powinien pan wiedzieć, że jak na razie nie ma prawnych możliwości przeprowadzania referendów za pomocą powiadomień SMS.  

 - „Stworzenie systemu automatycznego monitoringu stanu cieków wodnych z dostępem przez internet dla mieszkańców”

A.Jaśkiewicz - kandydat na burmistrza powinien zdawać sobie sprawę, że tworzenie takiego systemu jest pozbawione jakiegokolwiek sensu i przekracza możliwości finansowe gminy. Chyba, że monitoring obejmuje montaż drewnianych słupków z naniesioną skalą, oraz zatrudnieniu pracowników Miejskich Służb Utrzymania Estetyki i Zieleni Miejskiej do codziennego kontrolowania poziomu wody w potokach i umieszczania danych na stronie MiG Wleń.
- Mówiąc poważnie. Dane na temat aktualnego stanu cieków wodnych, w tym Bobru znajdują się na stronach IMGW (LINK ). Są ogólnodostępne również w internecie. Podsumowując: zamiast pogłębiać deficyt budżetu lepiej skupić się na współpracy z Dolnośląskim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych w celu regulacji cieków wodnych. „Gmina zdrowa …. nawiązanie kontaktu ze szpitalem”
 
A.Jaśkiewicz - panie Arturze, numery telefonów do szpitala w celu nawiązania kontaktu znajdują się na stronie internetowej LINK .


 - „Przeprowadzanie badań w zakresie częstotliwości występowania określonych chorób”

 A.Jaśkiewicz - panie Arturze, proponuję zamiast wydawać środki finansowe gminy na przeprowadzanie badań naukowych, korzystać z gotowych, opracowanych przez specjalistów i ogólnie dostępnych danych np. LINK .


 - „Przygotowanie projektu remontu wodociągów i kanalizacji w gminie”

A.Jaśkiewicz - jako „doświadczony” kandydat powinien pan wiedzieć, że zgodnie z prawem budowlanym „remont jest to odtworzenie stanu pierwotnego”, w związku z tym prawo budowlane nie przewiduje konieczności sporządzania projektu budowlanego w przypadku remontu. Wystarcza kosztorys inwestorski! Radziłbym również zapoznać się z Prawem Zamówień Publicznych.


 - „Wykonanie inwentaryzacji dróg gminnych”

A. Jaśkiewicz - jako kandydat powinien pan wiedzieć, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 16 lutego 2005 r. gminy miały 24 miesiące od dnia wejścia w życie Rozporządzenia, na sporządzenie ewidencji dróg gminnych. Dla pana informacji podaję, że termin ten upłynął kilka lat temu.


 - „Poprawa komunikacji zbiorowej z Jelenią Górą i Lwówkiem Śląskim”

A.Jaśkiewicz - jako kandydat powinien pan wiedzieć, że gmina nie ma prawnych możliwości dotowania prywatnych przewoźników.


 -„Pozyskanie gruntów pod tereny inwestycyjne”

A.Jaśkiewicz - jako kandydat powinien pan wiedzieć, że „tereny inwestycyjne” zostały wyznaczone w Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Wykup terenów prywatnych do zasobu gminnego przy braku potencjalnych inwestorów może być potraktowany jako niegospodarność.


 - „Powołanie Miejskiej Służby Utrzymania Estetyki i Zieleni Miejskiej”

A. Jaśkiewicz - radni obecnej kadencji, startujący z pana komitetu przyczynili się do likwidacji KZOM, który w zakresie działań miał utrzymanie zieleni miejskiej. Dzisiaj pan i ci sami radni będą tworzyć MSUEiZM ?

 -„Wprowadzenie elementów małej architektury”

A.Jaśkiewicz - powinien pan wiedzieć, że budowa „pomników”, przy obecnym stanie finansów gminy nie jest dla mieszkańców zadaniem priorytetowym, chyba że kandydat zamierza przeprowadzić w tej sprawie referendum przy użyciu SMS-ów ?


 -„Profesjonalne odnowienie szlaków turystycznych”

A. Jaśkiewicz - jako kandydat powinien pan wiedzieć, że znakowaniem szlaków turystycznych zajmuje się PTTK i nie ma potrzeby wydawania na ten cel środków finansowych z zadłużonego budżetu gminy.


 -„Przywrócenie głosu obywatelowi na radzie zgodnie z ideą samorządności”

A. Jaśkiewicz - jako kandydat powinien pan wiedzieć, że radni obecnej kadencji  startujący z listy pana komitetu, przez cztery lata w pełni aprobowali ograniczenie „idei samorządności” na sesjach rady miasta. Rozumiem, że dzisiaj ci sami radni będą tę ideę przywracali?

Program przedstawiony przez pana Artura Zycha zawiera ewidentne błędy merytoryczne. Nie odnosi się do złego stanu finansów gminy. Przede wszystkim jednak nie odzwierciedla rzeczywistych problemów mieszkańców, ani nie przedstawia sposobów ich rozwiązania.

                                                                      
                                    ANDRZEJ JAŚKIEWICZ
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaTrampkarze: Krzeszów - Wleń


j2374 weeks
Administrator342 weeks
tender342 weeks
jasiek343 weeks
admin344 weeks
gisia345 weeks
jordan346 weeks
enisia346 weeks
lekul346 weeks
Maskonp346 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
12217870 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.