wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
PROGRAM WYBORCZY KWW ANDRZEJA JAŚKIEWICZA


 Jestem mieszkańcem Wlenia. Tutaj się urodziłem, dorastałem, założyłem rodzinę i tutaj wychowały się moje dzieci. Od trzydziestu lat prowadzę firmę budowlaną. Jestem dumny z tego co przez te lata osiągnąłem. Kandyduję na urząd Burmistrza nie dla pieniędzy, władzy czy prestiżu, ale dlatego, że kocham to miasto i tą gminę.

W ostatnich latach sąsiednie gminy dokonały ogromnego skoku cywilizacyjnego wykorzystując szansę jaką dały im środki unijne.Wleń z tej szansy skorzystał w niewielkim stopniu.
Jako redaktor lokalnego portalu wleninfo.pl wielokrotnie pisałem o zaniedbaniach i niegospodarności władz.

 Przez te lata nikt poza mną nie miał odwagi publicznie zabrać głosu w sprawach bulwersujących mieszkańców. Z przykrością muszę stwierdzić, że nie miał tej odwagi pan Artur Zych.

Dzisiaj żeby wyrwać Wleń i gminę z marazmu trzeba podjąć szybkie, radykalne i zdecydowane działania.

Nie mamy czasu na bezradne dreptanie w miejscu przed znakiem STOP gdy inni są daleko z przodu!

Zamiast politycznych gierek, kompromisów i układów proponuję zdecydowany ruch do przodu.


CZYTAJ WIĘCEJ


PORZĄDEK I BEZPIECZEŃSTWO.


Straż Miejska nie może pełnić funkcji policyjnych i represyjnych! Strażnik miejski nie powinien kontrolować ruchu drogowego. Strażnik może pełnić tylko i wyłącznie funkcje porządkowe.

CZYTAJ WIĘCEJ
SZKOLNICTWO.


Powierzanie funkcji Dyrektora Zespołu Szkół Wiesławowi Gierczykowi na kolejne kadencje bez konkursu, prywatnie mężowi pani Skarbnik Gminy Wleń, jest w mojej ocenie etycznie niedopuszczalne.

W czasie pełnienia funkcji przez Dyrektora doprowadzono do sytuacji, w której nieremontowany i niemodernizowany budynek przedszkola przestał spełniać podstawowe standardy. Likwidując kuchnię i stołówkę w starym przedszkolu na czas nie zaplanowano i nie wybudowano nowego obiektu.

Niezbędne jest podjęcie radykalnych działań mających na celu uzdrowienie sytuacji w Zespole Szkół z odwołaniem Dyrektora włącznie. Wyłonienie nowego Dyrektora powinno odbyć się w uczciwie przeprowadzonym konkursie.


Należy utrzymać funkcjonowanie przedszkola w Pilchowicach oraz rozważyć wykorzystanie świetlic wiejskich w Marczowie, Strzyżowcu i Nielestnie do utworzenia oddziałów przedszkolnych w zależności od lokalnych potrzeb.


CZYTAJ WIĘCEJOKSiT.Oferta Ośrodka Kultury tylko w niewielkim stopniu odpowiada na zapotrzebowanie społeczne.Trzeba dostosować ofertę do potrzeb i oczekiwań dzieci, młodzieży i seniorów. Dopasować godziny otwarcia i czas pracy w taki sposób, aby tak jak przed laty obiekt znowu zaczął tętnić życiem, w przeciwnym razie należy rozważyć jego likwidację.

CZYTAJ WIĘCEJ


BASZTOWA – NIEBIESKI DOM NA WLEŃSKIM RYNKU.Osiem lat temu Burmistrz Bogdan Mościcki oraz ówczesna Rada Miasta popełnili ogromny, do dzisiaj nie naprawiony błąd sprzedając budynek „Basztowej”.
Należy bezwzględnie doprowadzić do zmiany formy własności, uwzględniając przejęcie obiektu przez gminę i zagospodarować go zgodnie z wcześniej przygotowanym projektem.

CZYTAJ WIĘCEJ

SŁUŻBA ZDROWIA
.


Gmina Wleń budując nową przychodnię nie pozyskała na ten cel ani jednej złotówki ze środków unijnych! Środki przekazywane przez NFZ muszą być wydawane tylko i wyłącznie na opiekę lekarską mieszkańców gminy! Niezbędne jest zatrudnienie pediatry i ginekologa oraz poprawa dostępności do specjalistycznych badań. Systematycznie maleje liczba podopiecznych Ośrodka Zdrowia we Wleniu!

CZYTAJ WIĘCEJ

DROGI I ESTETYKA GMINY.


Jeszcze kilkanaście lat temu Wleń słynął z pięknych róż na rynku i czystych zadbanych ulic. Czyste i zadbane ulice, dobrze utrzymana zieleń, wykoszone pobocza dróg gminnych to wizytówka każdej miejscowości! Powrót do sytuacji, w której ulice i chodniki we Wleniu będą systematycznie zamiatane i sprzątane to bezwzględna konieczność! Należy zmodernizować przystanki autobusowe na terenie gminy oraz rozważyć przeniesienie przystanku we Wleniu na plac w pobliżu DINO.


CZYTAJ WIĘCEJ
WODA I KANALIZACJA.


Należy przeanalizować zasadność przekazania gospodarki wodno – ściekowej Spółce z o.o. IZERY biorąc pod uwagę dobro mieszkańców oraz budżetu gminy. Jeżeli okaże się, że korzystniejszym rozwiązaniem dla mieszkańców będzie przejęcie „wody i ścieków” przez gminę należy wypowiedzieć umowę Spółce.

Wielomilionowe inwestycje w instalacje kanalizacyjne na terenach o niewielkim stopniu zaludnienia, generują dodatkowe koszty związane z ich eksploatacją, które są przerzucane na mieszkańców w cenie wody i ścieków.
Należy promować budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, w całości dotowanych i finansowanych z budżetu gminy.

CZYTAJ WIĘCEJ

TURYSTYKA.Faktyczne, a nie pozorowane działania polegające na promowaniu gminy jej walorów turystycznych w tym krajobrazowych i przyrodniczych. Ogromny niewykorzystany potencjał tkwi w Zamku Lenno który odpowiednio zagospodarowany może stać się jedna z wizytówek regionu.

Gmina musi wspierać działające na terenie gminy gospodarstwa agroturystyczne, hotele i pensjonaty poprzez profesjonalne przeprowadzone akcje promocyjne.

LOKALNA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ.


Gmina powinna wspierać i wykorzystywać potencjał lokalnych firm działających na terenie gminy. Szczególnie w zakresie inwestycji budowlanych, prac remontowych, utrzymania porządku i zieleni oraz odśnieżania ulic na terenie gminy. Przyczyni się to poprawy na lokalnym rynku pracy i wzrostu poziomu życia mieszkańców. Działania tego typu nie pociągają za sobą żadnych kosztów, a przynoszą wymierne efekty.
CMENTARZ KOMUNALNY WE WLENIU.


Obecny wygląd cmentarza komunalnego uwłacza godności zmarłych oraz przynosi wstyd właścicielowi – Urzędowi Miasta i Gminy Wleń.

Należy bezwzględnie uporządkować teren cmentarza, oraz przeprowadzić remont i modernizację zaplecza ze szczególnym uwzględnieniem Kaplicy.

Pozyskać środki zewnętrzne na remont i odnowienie kaplic grobowych na terenie cmentarza. 

Program, który państwu przedstawiam, pokazuje nie tylko wieloletnie zaniedbania obecnego Burmistrza, ale to co możemy i powinniśmy zrobić, aby naszej małej ojczyźnie przywrócić dawną świetność. Problemy, które poruszam, dotykają wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Niektóre możemy rozwiązać przy niewielkich nakładach finansowych, jak choćby poprawa estetyki miejscowości. Remont oczyszczalni, modernizacja sieci wodociągowej na terenie Wlenia i sołectw będą dla budżetu gminy ogromnym obciążeniem i bez pozyskania środków zewnętrznych praktycznie niemożliwe do realizacji. Dlatego pozyskiwanie takich pieniędzy będzie jednym z moich priorytetów.

Ten program napisało samo życie. Od lat w czasie wolnym, rekreacyjnie przemierzam drogi gminy na rowerze. Mnie nikt nie musi przekonywać, że miejsce w którym żyjemy jest wyjątkowe i zrobię wszystko by na nowo rozkwitło. KWW. ANDRZEJA JAŚKIEWICZAStatystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Pierwszy śnieg
Pierwszy śnieg
Pierwszy śnieg


j2367 weeks
Administrator336 weeks
tender336 weeks
jasiek336 weeks
admin337 weeks
gisia338 weeks
jordan339 weeks
enisia339 weeks
lekul339 weeks
Maskonp339 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
12120001 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.