wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
POWIATOWA KRONIKA KRYMINALNA.
Kronika Kryminalna

Niczego się nie nauczył


O mężczyźnie tym pisaliśmy kilka miesięcy temu w temacie "Sprawca przemocy domowej ugodził swoją żonę nożem w brzuch" w maju 2014r. Przemoc w rodzinie jest bardzo drażliwym tematem szczególnie gdy uczestniczą w niej dzieci. W powyższej sprawie prowadzone jest postępowanie karne w stosunku do tego mężczyzny i ma on orzeczony zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Jak go respektuje i czy tak zastosowane środki są skuteczne można odpowiedzieć sobie samemu po lekturze poniższego tekstu.


W dniu wczorajszym wskazany mężczyzna mieszkaniec Gryfowa pijany zabrał 3 letnie dziecko przebywające pod opieką babci i oddalił się w nieznanym kierunku. Zaalarmowani policjanci ustalili gdzie znajduje się ojciec z dzieckiem; odebrali dziecko i przekazali matce. Badanie ojca wykazało 1,32 promila alkoholu. O zaistniałej sytuacji policjanci natychmiast poinformowali Sąd Rodzinny.

Po niespełna godzinie od zakończenia interwencji policjanci otrzymali następne zgłoszenie gdzie ponownie ten sam mężczyzna próbował nie dopuścić do złożenia zawiadomienia o popełnianiu przestępstwa przez pokrzywdzoną. Jak się okazało mimo zakazu zbliżania się nachodził on pokrzywdzoną w pracy, w domu i na ulicy. O zaistniałym zdarzeniu powiadomiony został prokurator rejonowy oraz wszczęto postępowanie w kierunku naruszenia zakazu. Sprawcy grozić może dodatkowo kara pozbawienia wolności do roku czasu.Pijani rodzice opiekowali się miesięcznym dzieckiem. Podjęta przez policjantów interwencja być może zapobiegła tragedii.


Policjanci około godz. 19:00 otrzymali zgłoszenie o dwóch osobach kompletnie pijanych. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby z dalszego toku zgłoszenia nie wynikło, iż są to rodzice miesięcznego dziecka które jest wraz z nimi pod sklepem spożywczym w Gryfowie Śląskim.

Na miejscu policjanci zastali 34 letnią matkę oraz 29 letniego ojca. Rodzice zamieszkują w Gryfowie. Jak się okazało matka miesięcznego dziecka ledwo stała na nogach a ojciec z uwagi na stan upojenia alkoholowego stał tylko dlatego, że trzymał się wózka w którym był niemowlak.

Dziecko zostało odebrane rodzicom i przekazane pod opiekę do pogotowia opiekuńczego. Rodziców zaś po zbadaniu alkotestem z wynikami matka 2,48 promila i ojciec dziecka 1,40 promila zatrzymano i przewieziono do komisariatu.

W trybie pilnym powiadomiono także miejski ośrodek pomocy społecznej oraz Sędziego Rodzinnego a dziecku udzielono pomocy medycznej.

Bezmyślnym rodzicom za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo grozi teraz sprawa w Sądzie za co mogą otrzymać karę pozbawienia wolności do lat 5


st.asp. Mateusz KrólakKomentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Nick:1 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaDożynki


j2368 weeks
Administrator336 weeks
tender336 weeks
jasiek337 weeks
admin338 weeks
gisia339 weeks
jordan340 weeks
enisia340 weeks
lekul340 weeks
Maskonp340 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
12130767 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.