wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Liceum dla dorosłych i zawodowe kursy kwalifikacyjne
Kultura

Można się już zapisywać do trzyletniego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Jeleniej Górze. Mieści się ono w siedzibie CKU przy ul. Sudeckiej 53. CKU to jedyna publiczna placówka tego typu w dawnym województwie. Uczy się w niej spora grupa osób z okolic Lwówka Śląskiego, Wlenia, Gryfowa a nawet Mirska, Lubania i Bolesławca. Nauka jest za darmo.


Liceum dla Dorosłych


Nauka w liceum rozpocznie się w styczniu. Słuchacze będą mieli do wyboru dwie ścieżki kształcenia - w zależności od ich indywidualnych potrzeb.


Część zapewne wybierze kształcenie w środku tygodnia. Wówczas zajęcia będą się odbywały popołudniami we: środy, czwartki i piątki. Dla innych przygotowano lekcje w weekendy - soboty i niedziele bądź w piątki i soboty. Nauka jest oczywiście bezpłatna. Obejmie także języki obce: angielski, niemiecki i rosyjski (do wyboru). Po ukończeniu szkoły każdy absolwent będzie mógł przystąpić do matury.


-Do szkoły mogą się zapisać wszyscy, którzy ukończyli lub ukończą 18 lat w danym roku kalendarzowym - mówi Anna Skibińska, dyrektor placówki. - Serdecznie zapraszamy także na przykład młodociane mamy oraz osoby, które z powodu choroby nie mogą uczęszczać do szkół dziennych.


KURSY ZAWODOWE


W CKU można się już także zapisywać na zawodowe kursy kwalifikacyjne. Po ich ukończeniu słuchacze będą specjalistami w: montażu i eksploatacji komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych, będą mogli projektować lokalne sieci komputerowe i administrować nimi oraz nauczą się tworzyć aplikacje internetowe i bazy danych, a także zarządzać nimi.


Szkoła oferuje również podniesienie kwalifikacji w zakresie rachunkowości: prowadzenia rachunkowości oraz rozliczania wynagrodzeń i danin publicznych.


-Głównie z myślą o Paniach przygotowaliśmy natomiast kursy w zakresie wykonywania zabiegów fryzjerskich i projektowania fryzur - dodaje dyrektor Anna Skibińska - Trwają one rok i dają osobom, które je ukończyły uprawnienia państwowe.


Kursy te odbywać się będą w środy, czwartki i piątku lub w soboty i niedziele (ewentualnie w piątki i soboty).


CKU nadal przyjmuje zapisy na naukę w szkole policealnej, która rozpocznie się w styczniu, w zawodach: technik BHP, technik administracji, technik rachunkowości.


Szkoła oferuje też kursy na zamówienie pracodawców. Zachęca ich, by wysyłali swoich pracowników na 70-godzinny kurs pedagogiczny. Uczestniczyć w nim mogą również sami. Podobnie jest z kursem BHP.


Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.cku.jgora.pl. Można się również z nami skontaktować, telefonicznie, dzwoniąc pod numer 757550156. 

 

Komentarze
Gonia dnia grudzień 14 2013 00:25:02
Czytam czytam... fajnie, i bardzo fajny pomysł żeby napisać ten artykuł i go zamieścić na tej stronie. Niestety kiedy zjechałam na dół patrze - 0 komentarzy. No tak. Krytyka się ludzi trzyma na każdy temat, ale jak ktoś napisze artykuł godny pochwały to odzewu we Wleniu zero.
~ dnia grudzień 16 2013 16:15:04
No to ja ponarzekam. Dziś za darmo w mordę nie dają nawet. Przykład: http://www.jelonka.com/news,single,init,article,49839 Jakieś qrna egzaminy wewnętrzne, zewnętrzne i tym podobne inne cuda. Może się zdać uda, a może się nie uda;).
~ dnia grudzień 16 2013 17:21:36
....Nauka w liceum rozpocznie się w styczniu....
Heh:). Za moich czasów to we wrześniu bywało. W styczniu to powstania raczej;). Coraz bardziej "..dziwny jest ten świat...".
Dodaj komentarz
Nick:2 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Zawody UKS Bobrzanie
Zawody UKS Bobrzanie
Zawody UKS Bobrzanie


j2367 weeks
Administrator336 weeks
tender336 weeks
jasiek336 weeks
admin337 weeks
gisia338 weeks
jordan339 weeks
enisia339 weeks
lekul339 weeks
Maskonp339 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
12123166 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.